Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lehet egy bizonyos alkoholra...

Lehet egy bizonyos alkoholra immunisnak lenni?

Figyelt kérdés

Ez a bizonyos alkohol a tequila lenne. Sokszor ittam már nagyobb mennyiséget, de semmi bajom nem lett tőle. Komolyan. Legutóbb elfogyott majdnem fejenként egy üveg (ha nem is annyi 3-4 dl biztos) és még meg se éreztem. Valamennyi biztos látszódhatott rajtam, ezt nem tagadom. De ha pl borozok egy pohárka után már teljesen kész vagyok! Múltkor 3 dl-t ittam meg és másnap annyira kába voltam, hogy nekiestem a falnak. A tequila miatt meg semmi, ugyanannyira voltam fáradt mint amikor hasonlóan keveset alszok.

Picit felfoghatatlan számomra, hogy (lányként) ez mégis hogy lehet?? Lelkileg se volt különbség a tequilás és boros ivós esték között...

Valakinek van tippje?


Előre köszi :D



2018. dec. 9. 14:54
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:
100%
Nem, minden alkoholis italfajta hatóanyaga az etilalkohol, azaz etanol, tök mindegy, hogy sört, bort, pálinkát, vagy tequilát iszol-e.
2018. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hozzászoktál.
2018. dec. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Egyedül annak az alkoholnak nincs hatása rád, amit NEM iszol meg.

A többi mind szeszként hat.

2018. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az alkohol mindenféle italban ugyanaz, csak más-más mennyiségben, és tény, hogy a tequila alkoholtartalma több mint a duplája a borénak, viszont az étel felszívja az alkoholt, így valamelyest kevésbé ütős! Nem ettél esetleg valamit tequila előtt, a bort meg éhgyomorra szoktad? Más ötletem sajnos nincs!

Viszont ahogy belegondolok, érdekes módon nálam is így van! Borozni nem szoktam, viszont 1 doboz sör jobban hat rajtam, mint fél deci bármilyen fajta tömény! :/

2018. dec. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2018. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom az népszerűbb a kölykök körében, azt vizezik jobban.
2018. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Nos, az etanol az kétségkívül etanol, másféle alkohol pedig (szerencsés esetben és jellemzően) nem nagyon kerül az ún. alkoholos italokba.

Ugyanakkor nem minden alkoholos italnak az alkohol az egyetlen, ha úgy tetszik, aktív hatóanyaga (bár leginkább rendesen valóban az alkohol érvényesül). Erre a legjobb példa a fent már említett sör, amelyben a komló is kifejti a maga hatását, és az embernek ettől a járulékos nyugtató hatástól hamar zavarossá válhat a feje adott esetben.

2018. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Kevesen tudják, hogy a komlók kenderfélék :)
2018. dec. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

A tequila melle fogyasztasz sot, citromot.

Ezzel kiegyensulyozod a kalium haztartasod.

Lehet, tobbet is ettel.

A vorosbor sokaknak fejfajast okoz, es ha nem jo minosegu a bor, akkor a kentol is lehetnek problemak.

Altalaban veve minel tisztabb az alkohol, annal kevesebb problrmat okoz, ellentetben az arommakkal, szinezoanyagokkal, taryositoszerekkel telerakott italokkal.

2018. dec. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm ugyanezt mondta. Pontosabban ő azt hogy tequilából 2-szer annyit meg tud inni gond nélkül mint vodkából vagy whiskyből. Ezt mondjuk nem nagyon hiszem el. Olyan hogy teljesen immunis legyél egy italra nem lehetséges. Az hogy a töményeket jobban bírod az lehetséges. A bort én is elég rosszul bírom, a sört átlagosan, a töményet meg elég jól, de ismerek olyat aki sörből tud rengeteget meginni mindenféle gond nélkül ellenben töményből kevéstől is fejreáll, ez szervezet és megszokás kérdése is, de szerintem ha te a tequilát jól bírod akkor a többi töményet is.
2018. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!