Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Baileys készítéséhez melyik...

Baileys készítéséhez melyik whiskeyt érdemes használni?

Figyelt kérdés
Tehát bemegyek a hipermarket ital osztályára,és pl. a legolcsóbbat vegyem? Vagy középkategóriásat árban? (Nem ismerem a whiskeyt, hogy mekkorák az eltérések minőségben. És hogy ez mennyire számít egy ilyen tejszínes likőr készítésénél.)

2018. dec. 17. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Középkategóriás, és lehetőség szerint ír. Semmiképp ne legyen bourbon.
2018. dec. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Phoney ***** válasza:
100%
Nyugodtan vedd a legolcsóbbat, egy ilyen likőrt nem fog elrontani. Mellesleg a Baileysben se whisky az összes alkohol, hanem finomszesszel keverik (láttam olyan olaszországi kiadást, amin rajta volt az összetétele, és az Irish Cream-ben egyébként is csak igen alacsony kötelező whiskytartalmat írnak elő).
2018. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. dec. 17. 17:10
 4/10 A kérdező kommentje:

De amúgy kiszámoltam, kb. 3/4-e áron jön ki, ha én készítem. Azért meg nem biztos, hogy érdemes vele pancsolni.

A recept, amit én ismerek:

4 dl tejszín (én 30%-os Megglet vettem, 598 Ft)

2 tubus sűrített tej (329 x 2 = 658 Ft)

5 evőkanál kristálycukor (kb. 10 dkg, kb. 20 Ft)

4 dl whiskey (7939 Ft/l) = 3.175 Ft


Szóval 4500 Ft-ra jött ki (pont egy liter lett belőle). És 1 literes Bayles pedig 6 ezer forint.

2018. dec. 17. 20:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is gondolkoztam ezen,de nem álltam neki végül,mert ha megveszem hozzá a whiskeyt is,annyira hű de nagyon olcsóbban nem jövök ki.Bár én mintha 2 deci whiskeys recepteket láttam volna,de abból nem tudom mennyi lett volna,gondolom a fele mint neked :)
2018. dec. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Phoney ***** válasza:

1 alkalomnál tényleg nem nagyon éri meg. Ha rendszeresen csinálod, levadászod a legolcsóbb whiskyket, és nagy arányú tisztaszesszel (azaz olcsó vodkával, 3800/L) kevered őket, mint a valódi Bayleysnél, na meg persze lassanként továbbfejleszted a receptet, akkor van értelme.


ma 07:49

Tényleg gyakoriak a 2 dl whisky/7 dl késztermék receptek, de ezekből csak 12%-os ital lesz (amit likőrnek se igazán lehet nevezni), a Baileys 17%.

2018. dec. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os, köszi.

Még egyet kérdeznék: Amit írtál, olcsóbb whiskey és olcsóbb vodka, oké. De akkor 4 decinél mi az arány? Fele whiskey, fele vodka? (úgy kb?)

(Bevallom őszintén, azért ma vásároltam hozzá és megcsináltam, na persze Ballenthyne whiskey-ből (lehet, hogy nem jól írtam). Tény, hogy még nem értek össze az ízek, de olyan finom, hogy megszólal. Szóval ez simán elbírta volna, hogy fele a piának vodka benne, ez tény.

2018. dec. 18. 19:41
 8/10 Phoney ***** válasza:

Fele-fele whisky–vodka arányban nyugodtan kezdheted, de akár harmad- vagy negyedrész whisky is működhet jól. Italboltokban könnyen kifoghatsz a Ballantine's-nál olcsóbb whiskyket is, csak az a lényeg, hogy tényleg whisky (vagy whiskey) legyen ráírva az elülső címkén. De szempont lehet az is, hogy minél vaskosabb, karakteresebb a whisky, annál több vodkával lehet keverni. Ilyen szempontból mondjuk egy Teacher's vagy Johnnie Walker működne jól, ha jó áron tudod elkapni.


Ja, és tegyél bele 1-2 kávéskanál kakaóport is, úgy jobban hasonlít az igazira. Maltodextrint is tesznek bele, ettől valószínűleg krémesebb lesz. De az is javít rajta, ha a cukor egy részét karamellizálod.

2018. dec. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as, nagyon szépen köszönöm a sok segítséget:))
2018. dec. 19. 11:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég fogyott el a Queen Margot krémlikőr, a címke szerint skót whiskey alapú, tehát hasonlóképp Baileys készítéséhez például a Johnny Walker vagy a Ballantines tökéletesek lehetnek! Chivas Regal-ból már kissé kockázatos lenne, nem tudni, hogy szuper minőségű lenne-e a házi Baileys, vagy inkább egy ilyen minőségi és drága whiskey-t rontanál el vele! :/
2018. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!