Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen whiskyt vegyek?

Milyen whiskyt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdő whisky ivónak mondanám magam. Ez azt jelenti, hogy mostanában eléggé megkedveltem a whiskyzést. Eddig csak Ballentines-t, Jim Beam Red Stag-ot, illetve még régen valamiféle Chivast ittam (már nem emlékszem hogy pontosan milyen volt, de eléggé ízlett...).

Tudom az első kettő inkább a kuka kategória, épp ezért kérdeznélek titeket, hogy mit ajánlotok-mik a legjobb whiskyk 6-7 ezer forintért a különböző kategóriákban szerintetek?

Illetve azt is hallottam, hogy ha teljesen "kezdő" vagyok, akkor bourbon whiskyvel szerencsésebb indítani, aztán később jöhet a skót... Ennek lehet valami valóságtartalma, vagy teljesen hülyeség?


2018. dec. 26. 04:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Szétnéztem a környéken az összes boltban, még italnagykerben is néztem, de egyik felsorolt sem volt.

Jamesont illetve Chivas Regal 12-t találtam minőségibbet. A 2 közül melyiket preferálnád jobban?

2018. dec. 28. 17:54
 12/17 Phoney ***** válasza:

A Chivas 12-t, valószínűleg azt ittad elsőnek is.


Egyébként nézz szét a magyar webáruházaknál is (legegyszerűbben az argep.hu-n keresztül), mert többnyire szállítanak házhoz is meg PickPackPontokra is (ahová elmehetsz érte), és előfordul, hogy szállítással együtt is olcsóbb 1-1 whisky, mint megvenni az első helyen, ahol találsz.

2018. dec. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Az a probléma hogy már szilveszterre kellene, én pedig már túl későn kezdtem hozzá a válogatásnak. Ezért most saját hibámból eredően jóval kisebb a választék. A városban van egy italkereskedés ahol aránylag nem túl nagyok az árak, és van is választék, de nyilván nem annyi mint a webáruházakban... Holnap teszek még egy próbát és jobban átnézem a dolgokat.

Szóval ha nem találok más érdemit, akkor a Chivast választom.

2018. dec. 28. 18:21
 14/17 anonim válasza:
A Black Velvet-et nem említi senki, pedig ár-érték arányban a legjobb szerény vèleményem szerint. A Tescoban szinte mindig akciós 3500ft körül lehet kapni, pohárral vagy anélkül.
2020. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A Black Velvet-et még nem kóstoltam, de például a Spar-ban a Joe Black után a második legolcsóbb whisky (4400 Ft a 7 decis, pohár nélkül), szóval nem tudom, mennyire lehet minőségi, főleg ha a Tesco-ban meg csak 3500 Ft! 🤔 Amúgy én időközben most legutóbb karácsony környékén kóstoltam 1× , életemben először a Chivas Regal-t, finom, de semmi extrát nem éreztem rajta, ugyanaz a kellemesen füstös-szenes ízvilág jellemzi, mint amilyen a Jack Daniel's, Jim Beam, és Johnnie Walker, talán annyi különbséggel, hogy a Chivas kissé talán túl van vizezve, már ha egyáltalán whisky-re lehet ilyet mondani (?), és ettől lágyabbnak tűnik. A Jameson-t még nem kóstoltam, így nem tudok mit mondani róla, de eddig a környezetemben mindenki csak dícsérte! Sőt, a volt főnököm, aki egyébként nem igazán rajong a whisky-ért, mondta, hogy az egyik változata, amit kóstolt, nagyon finom volt! Nem emlékezett a nevére, hogy melyik volt az, csak arra, hogy zöld címkéje van.
2020. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szörnyű volt látni ezt a mérhetetlen sok baromságot amit itt olvastam a sok szakértőtől... Ennyiért igazán jót nem kapsz. 10.250 Ft Scarbeus a neve, skót NSA, füstös, kellemes, igazán meg leszel döbbenve, hogy milyen is az igazán finom és minőségi whiskey. Johnnie Walker Red Label például több mint 40!! féle ki tudja milyen (szar) whiskey keveréke...
2020. aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Tudom nem mai kérdés, de jó szívvel ajánlanék én is 2 italt.

Írek közül a VAT69, Bourbon ól pedig a Maker's Márk szerintem nagyon kifinomult.

2021. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!