Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen whiskeyt vegyek?...

Milyen whiskeyt vegyek? Nagyon nem értek hozzájuk.

Figyelt kérdés

A barátomnak szeretnék karácsonyra venni jobb fajta, "különlegesebb" whiskeyt.

Chivasra gondoltam, de nem vagyok benne biztos, hogy jó lenne. Ezekről mi a véleményetek?

THE IRISHMAN FOUNDERS RESERVE WHISKEY

LAPHROAIG QA CASK WHISKY

GLENFIDDICH 12 YEARS WHISKY

10-15.000 Ft környékére gondoltam, mivel vettem már 4 fajtát a boltban kaphatóak közül, ezért nem feltétlen kell, hogy 0,7es vagy akár literes legyen.



2018. dec. 18. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár a 3 közül csak a Glenfiddichet kóstoltam, gyanítom hogy a Chivas-nál a másik kettő is jobb. A 12 éves blended scotch whiskyk mint a Chivas 12, Johnnie Walker black label, Ballantines 12 az elmúlt években egyre gyengébb minőségűek lettek, nem éri meg az árát egyik se. A Glenfiddich 12 jó de azt bármelyik hipermarket polcán meg lehet kapni, a másik kettőt viszont nem így azok ilyen téren különlegesebbek.
2018. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]

Erről az oldalról tudnátok ajánlani ?

2018. dec. 18. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Jameson vagy a Johnny Walker. Mindegyiknek nagyon jó selymes íze van. Én éppen most veszek egy 1,5literes (!!!!) Jamesont
2018. dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lecso27 válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy a barátod milyen whiskyt szokott inni, de én ezeket ajánlom:


- ha a füstös ízeket kedveli akkor a Laphroaig 10, Talisker 10, Bowmore 12


- ha viszont inkább kicsit visszafogottabb akkor a Dalwhinnie 15, Tomatin 12, Cragganmore 12 vagy Glenfarclas 12.



Ezek mind jó minőségű italok és nem a szokványos, minden boltban kaphatók.

De kb kifogyhatatlan a választék 😉

2018. dec. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eddig életemben csak 3 féle whiskey-t kóstoltam:

Joe Black - olcsó lőre, messziről kerüld el!

Ballantines Brasil - sógorom imádja, nekem viszont annyira nem jött be! :/

Jack Daniel's - azt a füstös utóízét nehezen lehet megúnni, imádom! :)

Legtöbben a Chivas Regal-t és a Jameson-t dícsérik, hogy az áruk tényleg tükrözi a minőségüket, mert nagyon jók. Főnököm nem igazán rajong a whiskey-ért, de megjegyezte, hogy 1 fajta nagyon ízlett Neki, főleg mivel kissé édeskés volt: Jameson valamelyik fajtája, a pontos nevére nem emlékszik, csak arra, hogy zöld volt, de hogy az üveg vagy a címke színét mondta-e, arra meg már én nem emlékszem! :D

A 24.hu 2016 március 18.-ai cikke szerint meglepő dolog született: a World Whiskies Awards nemzetközi díjátadón vakkóstolás után a Lidl saját márkás 22 éves whiskey-jei lettek a legjobbak, vagyis a GlenAlba és a Ben Bracken, melyek például még a Johnny Walker több fajtáját is maguk mögé utasították! :O

2018. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!