Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Gyakori, nagy mennyiségű...

Gyakori, nagy mennyiségű vörösbor fogyasztása káros?

Figyelt kérdés
Mondjuk aki naponta, kétnaponta megiszik 1,5 literrel.

2019. febr. 23. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyén függő. Nagyapám 98 éves koráig élt. Ivott. De nem részegedett le.

Én 2 pohár (ami 2.5dl összesen) után már részeg vagyok. Nekem ennél több belém se fér egy nap. Nem ugyan úgy hat a pia minden szervezetre.


Huuuu most meg fogtok taposni! Úgy várom az ész érvek nélküli lepontozósdit!

2019. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Miazhogy, nem is kicsit! Hallottam, hogy egy ismerősünk rokona tavaly meghalt, és erről csakis Ő maga tehetett: éveken keresztül megivott naponta 2 liter bort, és ettől teljesen tönkrement a mája, a kórházban az orvosok sem tudtak már érte tenni semmit!

Minek akarsz annyit inni? Az alkoholizmus nem vezet semmi jóra, épp ellenkezőleg, először talán jól érzed magad, de hosszabb távon mindent elveszíthetsz! Aranyszabály, hogy az alkohol kis mennyiségben orvosság, nagy mennyiségben viszont káros! Bármennyire is jónak tűnik, nem ér annyit, hogy kockára tedd az életed!

2019. febr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!