Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szalonnát ha jó sok újhagymá...

A szalonnát ha jó sok újhagymával, vagy fokhagymával eszem, és utána egy jó pohár vörösbor, akkor is karos,?

Figyelt kérdés
Szeretem a hagyományos kajákat,Lehet hogy csak magamat nyugtatom azzal hogy semmi baj se lesz, ha jó sok hagymát meg foghagymát eszem a szalonnához,de az is lehet hogy igazam van!
2009. okt. 19. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Karos? Ez mit jelent? Nem hallottam még soha így ..:( Elmondod mire gondolsz mert tényleg nem értem a kérdést:S ?!
2009. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Fele annyira sem, mint a sok adalékanyagos, színezett élelmiszer. A nagyapám, aki földet, szőlőt művelt szinte csak ezen élt, már, ha volt szalonna, és persze a pálinkát sem vetette meg. Most 94 éves.

De sajnos nem csak ezen múlik....

2009. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha megnézed a mai 80 éveseket, ők ezeken a kajákon nőttek fel.És ma is élnek, és nem túlsúlyosak.....

A házi szalonnában-sonkában biztos nincs ízfokozó, meg tartosító meg gyorsérlelő pác, stb.A fokhagyma tisztítja a vért,a vörösbor meg vérképző...úgyhogy egészségesebb sztem, mint a "mekis" kaja.........

:)

2009. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenki azt mondja hogy ne együnk zsírosat.

Hat a szalonna az nagyon zsíros.

2009. okt. 19. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ez igaz, ne együnk zsírosat, de nagyapáink egész nap kint dolgoztak a mezőn meg még ki tudja hol, nem irodai munkát végeztek napi 4 órában.
2009. okt. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szalonna sehogyan se káros. A sok természet ellenes mű kaja tele adalék anyaggal sokkal károsabb. Már kezdik vissza hozni a mangalica zsírt, szalonnát mert tudják hogy egészséges.Ezt a nagy reform konyhának nevezett valamit is csak a multik hirdették állandóan. Magamról csak annyit hogy ha tükör tojást sütöttem olajba, megfosatott. Bocs de így kell leírnom. Zsírba sütöm a tükörtojást semmi bajom. Az is elég furcsa hogy mióta ezt a sok fogyó kúrás enni valót hirdetik borzasztóan el vannak hízva az emberek. Az egész világon!!! Nem ellent mondásos ez egy kicsit.
2013. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!