Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Napi 1 üveg bor az miért...

Napi 1 üveg bor az miért számítana már alkoholizmusnak?

Figyelt kérdés

Minden este megiszok itthon egy üveg bort egyedül (már ha az egyedüllét az számít ilyen szempontból), és akiknek eddig meséltem, azok mind, kivétel nélkül, azt mondták, hogy én alkoholista vagyok.

De szerintem ez hülyeség, bár kicsit aggaszt, hogy rajtam kívül ezt a többi ismerősöm nem így gondolja. Pedig próbáltam győzködni őket, hogy a középkorban mikor nem volt tiszta víz, mindenki állandóan bort ivott (meg egyébként a Trónok harcában is de mindegy), mégsem lettek alkoholisták az emberek.

Szerintetek kinek van igaza? Alkoholista lennék?


2019. ápr. 11. 21:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%

Egy üveg bortól másnap délelőtt minimum enyhe másnaposságod van. Miért jó ez neked? Egy üveg az rengeteg.

A középkori borok pedig jóval gyengébbek voltak a gyenge technológia miatt a mainál, ráadásul vízzel higították őket. Ami a legfontosabb: abszolút nem volt ez sem egészséges, csak akkor nem igen ismerték az alkoholizmust mint betegséget.


Kérdező, nem tudom mióta hobbid az otthon egyedül ivás, még nem feltétlenül alkoholizmus, de ha folytatod akkor 100%, hogy az lesz.

2019. ápr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
25%
Méghogy rengeteg egy üveg bor egy este alatt, ugyan már. Elkortyolgatva az semmi. Az mondjuk tényleg nem árt, ha nem iszol vagy egy hónapig (pl. mint én most), aztán meglátod.
2019. ápr. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Phoney ***** válasza:
94%

Nem az egy üveg bor számít alkoholizmusnak, hanem a kényszeres ivás (ami viszont nem attól lesz kényszeres, hogy Te annak érzed-e).

Az etanol egy idegnyugtató szer, és hát ha valakinek minden áldott este jólesik belőle egy 7 grammos adag, akkor igen, felmerül a kérdés, hogy miért. Gondolom felétek nem fertőző a víz.


A középkorban nem lettek alkoholisták az emberek? Ezt kitől hallottad, időutazó addiktológusoktól? Egyébként a középkorban elég jól ment ám a sora annak, akinek az év minden napjára jutott bor, merthogy nem ritkán enni se volt mit, így elég nehéz volt alkoholistának lenni. De volt olyan korszak is (100-150 éve), amikor generációkon át több európai ország is jól dokumentáltan matt alkoholista volt, persze ezt kifelejtik a középiskolai törikönyvből.

2019. ápr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Phoney ***** válasza:
89%
*Bocs, 70 g-os.
2019. ápr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
83%
A mennyiség és a gyakoriság így együtt már alkoholizmus. Ha elkortyolgatsz 2 deci bort esténként az még nem lenne alkoholizmus. Bár vannak akik már ezzel is vitatkoznának. Ha csak alkalmanként iszol meg 1 üveg bort az sem alkoholizmus. De ha minden nap ennyit iszol az már alkoholizmus.
2019. ápr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Látom eléggé megoszlanak a vélemények.

Majd lehet egyszer megpróbálok egy egyhetes szünetet tartani, hogy hogy fogom bírni.

2019. ápr. 12. 13:54
 17/23 anonim ***** válasza:
93%

Én nem érzékelek ellentmondó válaszokat.

A mennyiség is sok, de a rendszerességgel van baj.

Én is alkoholfüggő vagyok, belátom, még akkor is, ha nálad kevesebbet iszom és ritkábban.

Este, ha hazaérek, első dolgom, hogy bort igyak. Kb. 2 pohár. Ha nem találok otthon, nem megyek utána. Nincs nincs. Ha két hétig nincs, akkor addig.

Mivel nem tudom magam fegyelmezni (ez a lényeg), már jó ideje úgy vásárolok, hogy csak keveset.

A függőségen van a lényeg.


Még egy tényező. Szokták kérdezni a kulturált ivás mibenlétét. Nos, ha a vacsorához elszopogatsz 1-2 pohár bort, azzal semmi baj sincs. Ha ez jó minőségű száraz vörösbor, még egészséges is.


Egyébként tényleg vannak könnyű asztali borok, és testes, magasabb alkoholtartalmúak is.


A fröccsel hogyan állsz? Első lépésként próbáld a mennyiséget úgy csökkenteni, hogy vizezed a bort. Decire marad ugyanannyi, mégis kevesebb alkoholt viszel be.


Persze a leszokást csak elódázza, de ha nem tudsz másképpen váltani, ez lehetséges alternatíva.

2019. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha még most nem is, de nagyon jó úton jársz az alkoholizmus felé. Azt mondják az számít alkoholistának, akinek befolyással van az életére. Tehát, ha holnap nem lenne otthon semennyi alkohol mi történne? Élnéd tovább az életed vagy elvonási tüneteid lennének és szaladnál a boltba a piáért? Ezt neked kell tudni. Általában minden függő tagadja az elején az lenne. Azt szokták mondani, hogy én bármikor megtudnám állni, hogy ne csináljam, de valahogy mégsem sikerül soha.
2019. ápr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%
A barátaidnak teljesen igazuk van! Aki 1 nap nem elégszik meg 1-2 pohárral, hanem egymaga megiszik egy egész üveggel, és nem bírja ki nélküle, az alkoholista! És hogyne számítana, gondolkozz már: nem mindegy, hogy mással együtt iszol, vagy az egész üveg csak a Te szervezetedet terheli!
2019. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én éltem így, egy családi tragédia utáni időszakban napi szinten ittam egy-két üveg bort, teljesen leépültem tőle, te hogy hogy bírod? Vagy ez kamu kérdés?
2019. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!