Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Napi 1 üveg bor az miért...

Napi 1 üveg bor az miért számítana már alkoholizmusnak?

Figyelt kérdés

Minden este megiszok itthon egy üveg bort egyedül (már ha az egyedüllét az számít ilyen szempontból), és akiknek eddig meséltem, azok mind, kivétel nélkül, azt mondták, hogy én alkoholista vagyok.

De szerintem ez hülyeség, bár kicsit aggaszt, hogy rajtam kívül ezt a többi ismerősöm nem így gondolja. Pedig próbáltam győzködni őket, hogy a középkorban mikor nem volt tiszta víz, mindenki állandóan bort ivott (meg egyébként a Trónok harcában is de mindegy), mégsem lettek alkoholisták az emberek.

Szerintetek kinek van igaza? Alkoholista lennék?


2019. ápr. 11. 21:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
88%

Én minden héten, pénteken megiszom otthon 1 üveg bort (prémium borokat, 4-6000Ft-osokat), és tisztában vagyok vele, hogy alkoholfüggő vagyok.

Nem megy a munkám, családom, stb rovására, de tudom, hogy ez alkoholizmus.

Te, masszív alkoholista vagy.

2019. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
75%

17: Ezzel én is így vagyok, csak én 2 pohárnál nem tudok megállni. Ha van 1 üveg bor felbontva, akkor annak aznap este el kell fogynia.

Ezért nekem az a szabályom, hogy heti nap (péntek este) iszom csak.

2019. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Azért mert a napi 1 üveg az rengeteg. Napi 1 pohár is sok nemhogy 1 üveg.
2023. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!