Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tuti módszer másnaposság...

Tuti módszer másnaposság ellen? Nemsokára vezetnem kell, de hányingerem van és reszketek, mi segíthet?

Figyelt kérdés
Egy pohár fehér bort ittam meg az este a vacsorámhoz és magam sem hiszem el, de nagyon másnapos vagyok. Nem egy gyakori dolog ez nálam, ezért fogalmam nincs hogy lehetne jobb a helyzet. A fejem nem fáj, csak hányingerem van, gyenge vagyok és reszketek kicsit :(
2019. júl. 8. 08:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a bortól van.
2019. júl. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Így ne vezess!

Irány az orvos!

2019. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy inkább napszúrást kaptál?
2019. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy pohár bornak nincs ilyen hatása.

Valami más lesz.

De ha ilyen rosszul vagy, akkor ne vezess.

2019. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Tuti, hogy nem a vacsorához ivott egy pohár bortól vagy ilyen rosszul.
2019. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Szerintem se vezess így! Pihenés, doki! Igyál soksok vizet!
2019. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem betegség (esetleg lázas állapot). Lehet baktérium vagy vírus okozta fertőzés - én minden esetre megnézetném a háziorvossal.


Csak azért is, mert én 28 évesen "gyakorlott alkoholista" vagyok (őszintén szégyenlem, de ez van) azaz én tudom h hol kezdődik a másnaposság, és hogy mi a bevált ellenszer. És azt is tudom, hogy egy pohár bor nem tudja ezeket a tünetek produkálni. (Én amúgy akkor tapasztalok ilyen tüneteket józanul, amikor lázas vagyok.)

2019. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Szerintem sem a bor, de ha rosszul vagy ne vezess!
2019. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

(7-es vagyok)

Egyébként ha tuti módszer kéne a "valódi" másnaposság ellen, akkor én - magamból kiindulva - ezt tudnám javasolni:

- Ha a gyomrod nem bírja és emiatt van hányingered másnaposan, akkor ez lehet az alkohol okozta savtúltengéstől is: ilyenkor javallott 1db Acid well (vagy más "pantoprazole" tartalmú szer) vm. Acido Git (alumínium-hidroxid) esetleg Salvus víz (lúgos, ezért sav közömbösítő) alkalmazása

- Fejfájás csillapító szer használata (nem akarok konkrét gyógyszert ajánlani, mert mindenki másra esküszik - nálam az Advil vált be)

- Májsegítő vitaminok: B1, B2, B3, B6 és B12.

Nálam ezért nagy favorit a Marmite és Vegemite (angol és ausztrál eredetű) élesztő kivonat pirítósra kenve, mert ezek bőven tartalmazzák a máj működéséhez szükséges vitaminokat. (Ha pedig marmite/vegemite pirítóst eszik az ember, elengedhetetlen alapanyag: a vaj, szelet paradicsom és a félkemény sajt (pl. trappista) esetleg tojás. Az eredmény viszont garantált, főleg ha tartósan alkalmazza az ember.

- Máriatövis kapszula és Magne B6 (köztudottan májsegítők) főleg a magnézium pótlása a fontos

- Meleg, sós leves fogyasztása (rám ez jobb hatással volt, mint a koffein/kávé - lévén a só segít helyreállítani az elektrolit háztartást; az elektrolitok egyik fő feladata, a folyadékszint egyensúlyban tartása a sejten belül és kívül)

- Sok víz fogyasztása (az alkohol ugyanis dehidratál - azaz vizet von el a testtől)


Nagyjából ennyit a másnaposságűzésről.


Viszont neked - Tisztelt Kérdező - mindképp orvoshoz kell menned ugyanis sanszos hogy te megbetegedtél vírustól, baktériumtól vagy mástól.

2019. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyeségnek hangzik, de többen is mondták, teljesen komolyan, hogy a citromos kávé az egyik legjobb másnaposságra! Viszont én is csatlakozom, hogy így ne vezess, nehogy baj legyen, a testi épségednél és életednél semmi sem fontosabb!!! Menj el inkább orvoshoz!
2019. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!