Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tuti módszer másnaposság...

Tuti módszer másnaposság ellen? Nemsokára vezetnem kell, de hányingerem van és reszketek, mi segíthet?

Figyelt kérdés
Egy pohár fehér bort ittam meg az este a vacsorámhoz és magam sem hiszem el, de nagyon másnapos vagyok. Nem egy gyakori dolog ez nálam, ezért fogalmam nincs hogy lehetne jobb a helyzet. A fejem nem fáj, csak hányingerem van, gyenge vagyok és reszketek kicsit :(
2019. júl. 8. 08:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a sok választ, különösen a 7,9 válaszok írójának a részletes segítséget. Azt írtátok nem a bortól van, de én teljesen másnaposnak éreztem magam. Ettem, ittam sok vizet és 2-3 óra alatt jobban lettem. De amúgy lehet beképzelem a dolgot, már ha lehet ilyet. Mikor iszok alkoholt, már a másnapra gondolok, hogy hogy leszek. Reggel “rettegve” kelek, hogy na most mi lesz :D Nem vagyok egy rendszeres alkohol fogyasztó, de néha jó kikapcsolódni kicsit, csak hát az a más nap...
2019. júl. 9. 11:57
 12/13 anonim ***** válasza:

# 11

"Köszönöm a sok választ, különösen a 7,9 válaszok írójának a részletes segítséget."


Tisztelt Kérdező; igazán nincs mit. 😉


Egyébként, mivel mondtad hogy utólag jobban lettél, ezért én két dologra asszociálok az esetedben:

Lehetséges a "placebó" - ahogy te is mondtad.

De ugyanakkor az is előfordulhat, hogy a te szervezeted kevésbé bírja az alkoholt.


Akárhogyis; az alkohol nem csak a testre, hanem a pszichére is hat - ezt nem árt nem elfelejteni. Fontos, hogy az ember tisztában legyen, máshogy hat a pszichére a sör, a bor vagy a tömény (továbbá azt sem árt tudnia, hogy Ő maga hogyan reagál az adott alkoholra):


- A sör az éppenhogy fellazít és felfrissít, főleg a nagy melegben (bár énmagam nem nagyon szeretem az ízét, ezt leszámítva nem ajánlom sem szomjúság, sem másnapossági tünetek csillapítására - saját tapasztalat).

- A bor ellazít, felold, "könnyedebb", "átszellemültebb" leszel tőle - esetenként euforikus tudatállapotba kerülhet az ember általa (nem véletlen volt annó külön istenség is hozzárendelve az ókorban) - persze ez nyilván nem a kannás-, vagy "seprő minőségű" hitvány lőre borokra vonatkozik. De viszont "túladagolás" esetén olyan állapotba kerülhet az ember, mint ha töményet fogyasztott volna.

- A tömény (égetett szesz) viszont azért veszélyes, mert ez - az előzőekkel ellentétben - gyakran csak az alap mentális állapotot fokozza fel. Pl.: ha az ember feszült vagy ideges, akkor egy pillanatra talán oldja a feszkót, de idő után újra kihozhatja, sőt hatványozhatja is azt. De az is előfordulhat, hogy előhozza az emberben rejlő rejtett, fel nem dolgozott érzelmeket, pl.: depressziót, agressziót és ki nem adott feszültséget - amik sok esetben kártékony hatást gyakorolhatnak az egyéni pszichén kívül magára az emberi környezetre is, amiben az adott illető él. Ezentúl, mivel az alkohol erős neurotoxin - idegméreg, ezért számos mechanizmusa az idegsejtek közti folyamatok akadályozására szolgál. Továbbá káros hatással van elsősorban a máj, másodsorban az agy, harmadsorban a bélműködésre. A tömény pia által megszűnik a test veszélyt jelző funkcióinak érzékelése (pl. hogy túl sok méreganyag került a szervezetbe, esetleg fizikális sérülés történt, vagy életet veszélyeztető helyzet állt elő), továbbá a psziché "megtörik" és megszűnik a "valóság" érzékelése. (Ezért van az például, hogy akik amúgy nem verekedősek, az alkohol miatt elkezdenek verekedni, és nem zavarja őket az sem hogy megsérülnek, sem az hogy ők okoznak sérülést másoknak.)

- Ott vannak még a külön szénsavval dúsított, sörnél erősebb italok (pl. pezsgő, gyöngyözőbor, vodka szódásszifonból stb.), esetleg a likőrök (amik az alkoholon kívül tartalmaznak egyéb adalékokat is pl. gyógynövény kivonatok, aromák, színezékek, cukor stb.) amikkel nem árt külön vigyázni és csak mértékkel fogyasztani, mert a fent említett három után ez a kategória az egyik legveszélyesebb és legalattomosabb (azaz másnapos gyanúsabb).


Én - bár aránylag sokat iszom (sajnos) - ritkán keverem, továbbá igyekszem egy bizonyos mértéket tartani (tehát igyekszem kerülni a tudatlan, seggrészeg állapotot - elsősorban a környezetemben élőkre való tekintettel) és óvva intek is tőle minden embert, hogy átessen a ló túlsó oldalára. Nem csak a saját jól felfogott-, hanem az embertársainak érdekében is - akikkel pl. adott esetben együtt él.

(Amúgy nálam az "alkohol" jelenleg csak a bor - abból is a jobbféle asztali, esetleg a borkimérőnél vásárolt - már ha telik rá, azt is fröccs formájában, hangulatjavító és feszültségoldóként alkalmazom és azt is csak addig, amíg nem enyhíti a napi feszkót - lévén az életem nem túl "rózsás" - de közbe mindig csak magamba vagyok, nem ártok és nem is akarok ártani soha senkinek.)


De az a legjobb, ha tényleg kerüli az ember alapszinten az alkohol túlzott fogyasztását. Viszont akik tényleg szerelmesei a "finom ízeknek" és "valódi ínyencek" - akárcsak én (ahogy ételek szintjén is) - azoknak néha tényleg jólesik egy-egy korty jó bor, pezsgő, whisky vagy éppen más ital pillanatnyi élvezete, főleg ha valami jóféle ételt is ehet közben mellette (amiket tényleg csak az íze miatt élvez az ember, nem pedig azért hogy berúgjon vagy túlzottan jóllakjon).

2019. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is másnapos vagyok!


Főzök tojást, sóval majonézzel,

Ugyan jó lesz e?

2023. jan. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!