Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most akkor a rizs nyers vagy...

Most akkor a rizs nyers vagy főtt kalóriájával számoljak? (tömegnövelés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el egy tömegnövelő étrendet, de most nem tudom, hogy a rizst hogy számolják? Több kalória számlálót kipróbáltam, mindenhol ugyanaz jön ki.. Nekem 100g nyers rizsből lett főve 396g. A 100g nyers rizs kalóriatartalma 360kcal, 396g főtt rizsé pedig 515kcal. Pedig ennek az összegnek egyenlőnek kéne, hogy legyen.. hisz csak vizet vesz fel a rizs és ezáltal a kalóriatartalma nem nől, csak a tömege. Ezért bizonytalanodtam el, most ez hogy van? Előre is köszönöm minden hozzáértő válaszát!



2019. júl. 30. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
MINDIG nyers állapotot kell mérni.
2019. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Rizshez - kivéve a zacskós gyorsrizst - zsiradékot adnak, amin főzés előtt megpergetik és talán ezzel magasabb a kcal. mint a száraznak.

Mert egyébként ugyanannyinak kellene lennie főve, mint nyersen.

2019. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
en zsiradek nelkul csinalom:) es teljesen jo
2019. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

#3

Nem az a kérdés, hogy te hogy csinálod, hanem ahogy KELLENE csinálni, az miért magasabb kalória.

Más magyarázat nincs, mint a zsiradék.

2019. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
de 396g fott rizsnek is 360 a kaloriatartalma, ha te csinaltad es tudod hogy nem adtal hozza zsiradekot. Nyilvan tobb lesz fove mivel felveszi a vizet. De nyersen kell merni.
2019. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig nyersen kell mérni.

Ha rizst megfözöl, abból lesz valamennyi fött, attól függöen, mennyi vizet használsz, és ezért lehet a fött rizs kalóriatartalma eltérö.


Hogy megértsd:

100 g nyers rizst (ami 360 kcal) megfözöl, teszel hozzá 200 g (2 dl) vizet, így mire beszívja a vizet, lesz belöle összesen 300 g fött rizs. Ahogy helyesen megállapítottad, a vízben nincs kalórája, csak tömege. Ezért a 300 g fött rizsben ugyanannyi lesz, mint a 100 g nyersben volt.


A te esetedben nyílván több vizet használtál, ezért lett neked más az eredmény.

A legtöbben 1,5-szörös mennyiségü vízzel készítik, sokan kétszeressel, te ezek szerint majdnem 3-szorossal - és ebböl is látszik, hogy a fözési módszertöl függ, mennyi lesz a 100 g-ból fözött rizs súlya.

Az egyetlen, amit pontosan és objektívan le lehet mérni, az a nyers rizs, ezért ezzel számolj, akkor lesz jó az eredmény.

2019. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, utolsónak főleg!
2019. júl. 30. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!