Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Boltban vett császárszalonnát...

Boltban vett császárszalonnát le akarom sózni. Mi a teendőm? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

2019. aug. 20. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Életemben nem hallottam még ilyet. Nem érdemi válasz, tudom. Lesózni a füstölendő, még nyers szalonnát szokták.
2019. aug. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

A császárszalonna sózott, füstölt és fött szalonnafajta. Ezen nem tudom, mit lehetne lesózni.


HA netán a császárhúsra gondolsz, ami ennek a friss, nyers alapanyaga, azt meg ugynaúgy kell elkészíteni, mintt a többi szalonnát vagy sonkát.

2019. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Sehogy, teljesen abszurd.

A felszeletelt párizsit nem akarod lesózni?

2019. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
2019. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Látom,hogy csak a 4. értette hogy mit akarok. nyers bőrös császárszalonnáról van szó
2019. aug. 20. 14:43
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Mivel nyers, főzni is kell, mármint ha nem füstöléssel akarod tartósítani. Ha csak sózod, attól még nyers marad, nyers disznót meg nem eszünk!

Én úgy szoktam csinálni, hogy sós vízben megfőzöm /a vizbe fokhagymát, babérlevelet, egész borsot is teszek/, ha belemegy a kés, a vizében hagyom kihűlni. Kiveszem, még megsózom,, fokhagymát reszelek rá, megszórom pirospaprikával és jól kifagyasztom a frigóban. Kenyérrel, savanyúval, zöldségekkel isteni! /Megint kell csinálni, mert nemrég fogyott el!/

2019. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!