Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam diétásra a...

Hogyan csináljam diétásra a kacsahúst? Levest, és sültet kell belőle készítenem.

Figyelt kérdés
1 egész kacsa van holnapra a családnak. Egy része leves lesz, a maradék sült kellene, hogy legyen, párolt káposztával, és tört krumplival. 8 éves, elhízott (43 kg) kislány is eszi, pont azon vagyunk, hogy lefogyjon. Turmixokat is kap persze, de diétára kell fognunk. Ezen kívül milyen ételeket főzzek, süssek? Hétvégén én főzök mindig.

2018. jan. 4. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

A levest a szokott módon készítsd el, de az összes zsírt szedd le róla, emellett a kövérebb/börösebb darabokat sezdd ki a levesböl tálalás elött. (Fözd bele, mert úgy ízesebb lesz, de utána a zsírral együtt el kell távolítani).

A levesbe zöldségeket adhatsz, tésztát ne.


A kacsát szintén megsütheted, ahogy szoktad, de a sütés közben öntsd le alóla a kisült zsírt, és a (sovány- melle, esetleg comb filérésze) húst bör nélkül. Kölrítésnek párolt zöldségeket adj, a tört krumplit meg tej és vaj nélkül készítsd neki.

2018. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, milyen turmixokat kap a gyerek, de ettöl nem lakik jól, mert mivel nem kell rágni, ezért kevésbé érzi, hogy egyáltalán evett valamit.


Alapesetben sok párolt vagy sült zöldséget készíts neki, kevés zsiradékot kapjon, tésztát, rizst, krumplit kaphat, de egyszerre ne sokat. Salátákat ehet - természetesen majonéz nélkül.


Húsokat szintén kaphat, de lehetöleg soványabb fajtákat.


FOntos, hogy változatos legyen az étrend, színben is meg ízben is, különben nem ízlik a gyereknek.

2018. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Te voltál aki a kicsit leakarja fogyasztani..

A kacsa nem épp diétás de ne így akard lefogyasztani főleg ne turmixxal. Az átmegy rajta és még jobban hízik. Y

2018. jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
74%
Hány cm a kislány?
2018. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

A kacsa kiváló étel fogyásra, a fehérje zsírral jól laktat. De főleg zöldséget kapjon hozzá (én még a krumpli helyett is karfiolkrémet adnék, esetleg vegyítve krumplival, múltkor kipróbáltam, remek), a mennyiség pedig mindenképpen fontos (de mivel a legtöbben nagyon jóllaknak zsíros hússal, ez sokaknál automatikusan rendben van, csak sok szénhidrát ne menjen mellé, persze, az több szempontból is elrontja a dolgot).


A többi ételben is szimpatikus a fehérje, zöldség hozzáállás, de itt azért számít a kislány ízlése s hogy mi esik neki jól, mennyit eszik a kacsából... Mert kevés kacsa mellé még kell fehérje, sok mellé már nem is tudom, mi kéne, mert a szénhidráttal sem kéne elszállni.

De amíg kalóriadeficitben eszik, fogy, csak azt kell megoldani, hogy tápanyagdús, laktató ételt egyen, amit kellően élvez is.


Én is fogyok most, az én fehérjeforrásaim lényegesen zsírosabbak a kacsánál, viszont én komolyan veszem a szénhidrátmegszorítást. Némi kacsahús egy szénhidrátra alapozó étrendbe is belefér, süléskor úgyis veszt zsírt, de némi zsír kell a jó ízéhez, plusz minden jó diétába is (bár a fajtájáról lehet vitázni, hogy mi ideális és mi nem, én nem fogok). Amikor nyúl van itthon, rengeteg zsírral kell készíteni, különben nem jó (pedig annak is van hája azért). Gondolom, nem azért esztek kacsát, mert a sovány húsokért lennétek oda, kevés zsírral elkészítve.


Az összmennyiségen s kalóriaigényen fog múlni a dolog, nem pusztán azon, hogy eszik-e kacsát.

2018. jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!