Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valaki megmagyarázná meg, mi...

Valaki megmagyarázná meg, mi a jó az alkoholban?

Figyelt kérdés
Én eddig kábé kétszer ittam alkoholt (55 éves vagyok) de mindkettőre rémálomként emlékszek vissza. Szédültem, okádtam, aztán aludtam 10 órát, majd rá két napig másnapos voltam fejfájással, gyomorégéssel, okádék ízű lehelettel. Egyszerűen nem értem, mit élveznek ezen az emberek! Elfelejtik a gondjaikat? Nincs annyi eszük, hogy az nem múlik el magától. Ráadásul mocsok sokba kerül. Érdemes azért gürizni egy munkahelyen, hogy a béredet leengedd a torkodon? Egyszerűen nem értem.

2019. aug. 20. 14:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha ennyire rosszul lettél mindkét alkalommal, az nem azért van, mert alkoholt ittál, hanem mert TÚL SOK alkoholt ittál.

A kulturált alkoholfogyasztástól senki nem szédül, nem hány, nem lesz másnapos, ez csak akkor fordul elö, ha nem tuudsz mértéket tartani.

Ha evés után megiszol egy POHÁR bort, vagy sört, arról nem lesz semmi bajod. Ellenben egy JÓ bor vagy sör ÍZE az, ami harmonizál az étellel, és kiegészíti azt. Semmivel sem másabb, mint amikor valami üdítöt iszol, abból sem töltesz magadba egyszerre több litert (Akkor ugyanis attól is rosszul lennél) és azt sem azért iszod, mert van benne cukor, hanem az íze miatt.

2019. aug. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

Az alkohol elég mélyen gyökerezik a kultúrában, nagyon sok oldalról meg lehet közelíteni, hogy miért iszik valaki szándékosan mérget. A legtöbb embernek nincsenek olyan élményei mint neked, legalábbis eltörpül a sok másik között, na meg nem is vagy már fiatal.

Elég érzékeny a gyomrom és viszonylag ritkán iszom, így nekem évekbe került kitapasztalni mi az amire rá se nézek, konkrétan csak töményt és koktélt iszok, de azokból 5-7 fajtát is egy este alatt.

Amúgy annyira drága "hobbi"(kinek mi) amennyire azzá teszed, persze ha érzékeny vagy a kocsmák/boltok alsó polcán lévő cuccokra akkor magasabb a belépési szint.

2019. aug. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem is kell neked mindent érteni.
2019. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
66%

Ha megengeded, tegezni foglak, bár csak 19 vagyok.

Én speciel bizonyos alkoholoknak nagyon szeretem az ízét, pl Jack daniels, vagy a tokaji csokilikőr. Ha nem rúgnék be tőlük, meg nem lennének nagy mennyiségben károsak, simán innám ezt üdítőként.

Ha kicsit becsiccsentek-soha nem ittam még magam hányásig, te valószínűleg túltoltad a mennyiséget- sokkal felszabadultabb vagyok, elhagyom a felesleges gátlásaimat (pl "jaj nem szólok hozzá mert jaj mi van ha hülyének néz") és ilyenkor szoktak lenni a legmélyebb, leginkább kapcsolatépítő beszélgetéseim a barátaimmal. Amire emlékezni is szoktunk, mivel nem öntudatlanságig isszuk magunkat, viszont könnyebben megnyílunk és megosztunk egymással olyan dolgokat, amiket józanon esetleg nem mernénk.

A gondok valóban nem oldódnak meg, de egy kicsit elfelejtődnek. Ilyen alapon nyaralni se járjanak emberek? Moziba se menjenek el? Esetleg kocogni se kéne? Nagy átlagban ezeket is azért csinálják emberek, hogy kicsit kikapcsolódjanak a napi hajtásból.

A pénz meg... Igen, ha minden nap lecsúszik egy üveg 3000 ftos bor, az súlyos összeg. De heti 1x 2000 ft még nem a világ vége. Nem azért dolgozom, hogy nézegessem a pénzemet, hanem hogy élvezzem. Egyébként én a cigit nem értem, arra is simán elmehet 30-40 ezer ft egy hónapban, büdös is lesz tőle az ember és még csak jól sem érzi magát.

2019. aug. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%
csak az ízze miatt:)
2019. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Aki alkoholt iszik sokat az igazából élvezi az életet mi olyan nagy baj ezen?
2020. jún. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!