Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Glutén érzékenyek, ti mit esztek?

Glutén érzékenyek, ti mit esztek?

Figyelt kérdés
Nem rég derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, hashimotom, és több mint valószínű, hogy inzulin rezisztenciám is. Az endokrinológusom teljesen glutén és laktózmentes "diétára" fogott. Ez pár napos történet, és igazából kíváncsi vagyok, akinek hasonló gondja van, miket eszik. Hashimoto miatt semmi keresztesvirágú zöldségeket nem ehetek, se halakat a jód miatt. A hüvelyesektől nagyon puffadok. Reggelire tudok enni gluténmentes natúr zabkását, már amikor eszem délelőtt. Ebédre próbálok sovány húst enni olyan zöldséggel ami nem puffaszt, vagy saláta, ritkán eszem krumplit/rizst. Vettem kölest, pár darab gluténmentes tésztát. De még nem vagyok teljesen tisztában a dolgokkal. A cukorterhelés eredménnyel vissza kell mennem orvoshoz, ott részletesen megfogom kérdezni, csak sajnos nem volt sok idő, nagyjából mondta mit kerüljek. Köszi , ha tudtok segíteni.🙂
2019. aug. 27. 11:42
 1/6 anonim válasza:
100%

Enyhén gluténérzékeny vagyok, valamint élesztőt és durumbúzát és tejterméket sem ehetek.


a zabkása pl jó, bár nem bírom, utálom is.


kölest szoktam enni, de hónapokig tartott, mire rájöttem, hogyan lesz igazán finom (2,5x vízben főzve, rengeteg fűszer, nem árt előtte megpirítani, aztán dagadni hagyni stb)


a kenyeret puffasztott rizzsel pótolom, általában próbálom azt nagyobb fajtát venni, ami nagy és barna rizsből készül.


ezen kívül mást nagyon nem, régebben anyámmal sütöttünk zablepényt, rizslepényt stb, de nagyon fáradságos és őszintén szólva nem jobb az íze, mint a puffasztott rizsnek.

2019. aug. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Kölest már ettem, szerencsére ízlik is. Én is puffasztott rizsre gondoltam, hogy azt eszem kenyér helyett. Tegnap akartam venni gluténmentes kenyeret, de 30 deka 1000 Ft. Inkább keresek mást. Zabkását is szeretem. Kb mindent meg kell nézni a boltban. Sajnos nekem nagyon durva hasfájás az eredmény, bármit eszem. Ezért próbálok minden mentesen enni, hátha megoldódik a gond. Csak igy elég sok dolog ki van zárva. De mindenképp utánanézek még, meg itteni tapasztalatokra is várok.
2019. aug. 27. 12:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Facebookon vannak jó csoportok ilyen témában, nézz szét!
2019. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezek miatt kezdtem én is diétázni. Nézz utána a GAPS étrendnek (van róla könyv is, a neten is meg lehet találni), nekem sokat segített. Évek óta eszerint táplálkozom, rendbe is jöttem. Nagy vonalakban ezeket eszem: húsok (hetente 1x tengeri hal is), tojás, mindenféle zöldség (kivéve száraz hüvelyesek és szója), olajos magvak (kivéve földimogyoró). Leveseket szinte minden nap eszek, tészta nélkül. A húsokhoz párolt vagy wokban sült zöldségeket vagy főzeléket eszem, pl. zöldbab, répa, sütőtök és más tökfélék, zöldborsó, káposzta. Főzeléket sokféle módszerrel szoktam sűríteni, a borsót lehet úgy, hogy egy részét pürésíted, a zöldbabhoz, tökhöz egy kevés zabpehelylisztet vagy paleós liszteket használok és kókusztejet (tejet nem bírom). Én eszem mindenféle nyers zöldséget, paradicsomot és társait is, illetve párolt brokkolit és karfiolt is, nekem nem okoznak problémát, a TSH-m már jó ideje normális. Ha te nem ehetsz, akkor is marad még sokféle zöldség, gyümölcsökből is van, amit IR-esként is ehetsz (pl. bogyósok). Ja és étolajat nem használok, helyette kókuszzsírt és állati zsírokat, húsokból semmiképpen sem a zsírszegény fajtákat, mert valamiből kell a kalória is (az elején sikerült túl sokat fogynom). Az IR miatt oda kell figyelni a szénhidrátbevitelre, emiatt a krumpli, rizs, kukorica és a legtöbb gm álgabona kiesik.
2019. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindegyik hasznos. Facebookon nem vagyok fent. 3-as, mindenképp utána fogok nézni. Fogyni nem tudok semennyit, remélem ezután sikerülni fog. Nálam sok étel kiesik ugye a hashimoto miatt is. Minden káposzta, brokkoli karfiol stb. Halakat sem ehetek nagyrészt. Magvakat szoktam enni délután pár szemet, zöldségeket is nagyon szeretem, sokat is eszem, már ami nem puffaszt. Utánanézek, remélem befog válni, és elmúlik a hasfájás.
2019. aug. 27. 15:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyerekem van gluténmentes diétán ő neki csirkemell szereti ,meg van gluténmentes tejmentes kenyér,pék áru ,kalács stb ezek kedvencei .
2019. aug. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!