Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy ilyen hatása...

Lehetséges, hogy ilyen hatása legyen a vöröshagymának?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem mindennapi kérdésem/problémám van.

Nagyon szeretek főzni, nincs ellenemre a hagymapucolás/vágás sem, viszont egyszerűen rosszul vagyok tőle.. Szó szerint.

Annó dolgoztam egy szendvics bárban, ahol kellett tonhalkrémet is csinálnom.. Ott kezdődött először.. Mivel nagy mennyiségű hagymát kellett szeleteljek, így nem csak könnyeztem, ami normális, hanem nagyon erős, migrén szerű fejfájásom lett, végül elájultam. Akkor azt gondoltam, hogy valami véletlen egybeesés, lehet csak a vérnyomásom volt. Viszont sajnos azóta többször is előfordult, mikor 4-5 db hagymát kezdek el aprítani.

Vettem aprító gépet, gondoltam probléma megoldva, de nem. Amint felnyitom, megérzem, nagyon erős fejfájás szédülés jön rám.

Orvos kinevett, azt mondta a hagyma ilyet nem csinál.. Az csíp. Elhiszem, és nekem is kellemetlen, de sajnos nagyon rossz, és tehetetlen vagyok.

☹️ Mit tudok csinálni ezzel? Bukósisakba nem szelhetek hagymát kint az udvaron mindig 😂

Van valami módszer, hogy az "illatával" ne érintkezzek ilyen módon?

Nagyon el vagyok már keseredve ezen😒

Kérem az oltogató kommenteket tartsátok magatokban.



#hagyma #csípés #Hagyma pucolás
2019. szept. 17. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

A tisztított hagymákat tedd vízbe vagy csorgass rá vizet a csapból (meleggel jobb!), utána szeleteld. Nem késztet sírásra, lehet, hogy a te fejfájásodat is segíteni fogja.

Jobbulást Neked!

2019. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem gyerekkoromban pontosan ez volt az egyik bajom, ahogy hagymát éreztem, elkezdett fájni a fejem. Az oldotta meg a gondot, hogy egy ideig nem mentem hagyma közelébe, csak ha már kész ennivalóban volt benne (mondjuk pörkölt). Utána még nyersen is tudtam hagymát enni hagymával, és ma sem jelent gondot, ha fél kilót is kell felvágnom.


Ha nem tudod, vagy nem akarod kihagyni, akkor vegyél olyan pormaszkot, ami teljesen eltakarja az orrod és a szád. Gázmaszkkal is próbálkozhatsz, bár az már az erős túlzás kategóriába esik.

2019. szept. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Egészen ritka esetekben lehet ilyen hatása is, túlérzékenység, allergia.
2019. szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem én vagyok a hisztis, mert mindenki más jól bírja a hagymapucolást. Ezek szerint nem, csak a fura kis százalékba tartozunk. :) Én is már mindent kipróbáltam. Nekem nemcsak hogy folynak a könnyeim, de iszonyatosan fáj a szemüregem, úgy érzem mintha bentről taszigálnák kifelé a szemgolyóimat, utána pedig kínzó fejfájásom lesz, és van, hogy a látásom is elmegy.

Nekem még az aprítógép bevált, mert a külső héj leszedésénél nincs problémám...

Esetleg annyit tudok javasolni, hogy vágja fel más a hagymát neked. Ha van párod/anyukád vagy nem tudom kivel laksz, ilyenkor segíthetne.

2019. szept. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a citromlét. Egy fél citrom levét nyomd ki, egy részét öntsd a vágódeszkára (fa deszka legyen), egy részével kend be a kés élét. Amikor kettévágod a hagymát, a két felet is mártsd citromlébe. Utána apríthatod. Nem fogod érezni a szagát. Próbáld ki, aztán jelezz vissza!
2019. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Kicsit megnyugtat, hogy egyedüli eset vagyok 😄

Mivel van egy 2 éves lányom, és most várjuk a tesót, így "sajnos" már kénytelen vagyok egyedül megoldani ezt a feladatot. Annó anyuval elintéztettem, de mindig azt hitte, csak lusta vagyok és hisztizek.

Igazából nem a pucolásnál, hanem az aprításnál vannak ezek a gondjaim. De kipróbálom a citromleves tanácsot 😊

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm mindenkinek.

2019. szept. 17. 22:36
 7/10 A kérdező kommentje:

Elírtam:

*megnyugtat, hogy NEM egyedüli eset vagyok '😄

2019. szept. 17. 22:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én be szoktam dugni az orrom, mint hajfestésnél is, mert én sem birom, fáj a fejem, szédülök, stb. Kis zsepit tekerj, vagy wc papir egy kockáját negyedbe hajtod és feltekered, majd be az orrba. Nekem használ.
2019. szept. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni vöröshagymát fagyasztva, kockázva. Igaz, hogy egy kicsit drágább és nem annyira környezetbarát, de ha ilyen súlyos fájdalmakat okoz az aprítása, érdemes kipróbálnod.


Meg is kérhetsz valakit, hogy egyszer vágjon össze neked egy nagyobb adagot, amit lefagyaszthatsz. Ha nincs mindig veled valaki, aki segítsen, akkor ezzel hetekre elég hagymát tehetsz félre.

2019. szept. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A feleségem is hasonló gondokkal küzdött. Vettem neki egy kis kézi mixerhez hasonló elektromos növényaprítót. Ha a hagymát víz alatt a mosogató medencében fosztod meg a külső leveleitől, és víz alatt vágod ketté, akkor innentől már csak bele kell tenni az aprítógépbe. A feleségem a petrezselyem levelet, meg a többi aprítandót is beletéve a hagymát ezzel a lezárt masinával darabolja finomra. A tűzhelyre készített edénybe meg már úgy kerül, hogy megy az elszívás. Így megússza a hagyma illó olajait :-)

(Az aprítót én szoktam elmosni)

2019. okt. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!