Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyártanak csokis Mesesajthoz...

Gyártanak csokis Mesesajthoz hasonlót manapság? Annak idején volt ez a sajt, de lehet, hogy Mackósajtból is volt csokis. Gondolom ezt már ezen a néven nem lehet megtalálni, de ízben hasonló vajon van?

Figyelt kérdés

2019. szept. 26. 22:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözlöm az ízlésedet, csak úgy mondom, a múltkor csokis pizzát is láttam. Ötödik kerületi orvosos. (dr oetker)
2019. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11: na az elég bizarr :D
2019. szept. 27. 17:04
 13/17 anonim ***** válasza:
93%

A minap volt egy kakaóporos panír, hogy próbálta-e valaki.

Mindkét kérdésnél igaz szerintem, hogy aki kóstolta, nem ízlett neki, rendben van.

De azért egy próbát megér, ha szokatlan is.

Durva lepontozást kaptam arra, hogy Közép-Amerikában a csokoládé, kakaó gyakori fűszer az ételekben, és én is teszek belőle a chilis babba. Ha valaki nem babos pörköltnek képzeli ezt az ételt, hanem valami másnak, akkor akár meg is kedvelheti.

A csokis sajt is szerintem ilyen. A túródesszertek is hasonló kombinációk.

A Mese sajt gyártásánál nem tudom mi volt a motiváció. Lehet, olcsó, gyenge minőségű sajtot próbáltak így eladhatóvá tenni, nem tudom.

Nyilván a felső kategóriás sajtok készítői nem fogják csokival, kakaóval kombinálni a sajtot, de sokféle meglepő dolgot használnak.

Ha létezik kolbászos meg szalonnás kézműves csoki, akkor a csokis sajt nem is annyira kirívó.

2019. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

12. Nutallás pizza is van. (Olaszországban is csomó pizzériában.) S igazából egész finom. Magának a tésztának alapvetően nincs olyan íze, hogy ne birna el egy édes feltétett.


A csokis sajt nekem is rémlik. Pár éve megint volt. Mostmár nincs. Milkás philadelphia, ami csokis sajt. Illetve elméletileg van, de még sosem láttam Campingsajt csoki, eper és sajttorta.

2019. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

13-as: érdekeseket írtál. Nem is tudtam ezeket a kakaóról.


14-es: persze, simán lehet finom, attól, hogy nekünk első hallásra szokatlan. Voltam már úgy párszor, hogy valami kombinációt, amit előtte el sem tudtam képzelni, megkóstoltam és csak ámultam, mert bejött.


Visszatérve a kiinduló témára: ez a csokis sajt szerintem őrült jó volt. Kis kocka, állagra, olyan, mint egy Medve sajt. Az íze meg teljesen egyedi. Egyszer olvastam valami blogon, hogy a 10 legszörnyűbb retró dolog közé rangsorolták :D Utána több helyen is láttam leírva, hogy az emberek utálták. Hát ezvan :)))

2019. szept. 27. 18:50
 16/17 A kérdező kommentje:

[link]


Utolsó mondat szerint van remény: "Most épp nem kapható, de a gyártó szerint bármikor újra bevethető, ha lenne rá kereslet."


Szerintem írok a gyártónak.

2019. szept. 27. 18:54
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A csokis pizza nem is rossz. Kb mint a nutellás kenyér.
2019. szept. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!