Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » * Tudtok olyan muffin receptet...

* Tudtok olyan muffin receptet, ami nem cukros? Úgy értem, hogy pl: sonka, kapor, sajt, vagy bármilyen hasonló dolog van benne, és már próbáltátok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 1. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én is pont tegnap találtam rá. Valamelyiket ki fogom próbálni. :)

2010. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Közben találtam egy oldalt, ahol rengeteg féle (édes is, meg sós is) van, csak nem tudom mennyire megbízhatók receptek: [link]

2010. máj. 1. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:

szia! én írok neked egy egyszerű krumplismuffin receptet, ami saját fejlesztés, és eddig nagyon ízlett mindenkinek.

1 bögre= 2,5 dl


-2 bögre liszt

-1 bögre tejföl vagy kefír

1 dl olaj

1 csom. sütőpor

3 közepes krumpli

2 tojás

só, bors /én delikáttal szoktam /

a krumplit héjában megfőzöm, és ha kihűlt a reszelő nagylyukán lereszelem.

minden hozzávalót egy mély tálban összekeverekek, negyedórát állni hagyom.

addig a sütőt belemelegítem kb 180 fokra.

a masszát a kapszlikba töltöm, kb 3/4-ig és a forró sütőbe teszem . 5 perc múlva visszaveszem a gázt közepesre

és még 20-25 percig sütöm. /tűpróba/

a tepsit vizes ruhára teszem és hagyom kb. 5 percig. utána szépen villával ki lehet emelgetni a muffokat, és lehet tölteni a következő adagot, mert ez a mennyiség 24 db-ra szól.

ha gazdagabban akarom, teszek bele egy kis füstölt sonkát vagy tarját, és a tetejét megszórom reszelt sajttal.

napokig omlós, finom, mi pogácsa helyett bablaveshez, gulyáshoz is ezt fogyasztjuk.

üdv.

2010. máj. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon szépen köszönöm, ki fogom próbálni !
2010. máj. 3. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!