Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valaki, aki már kóstolt igazi...

Valaki, aki már kóstolt igazi sajt-atka rágta Mimolette-et (vagy egyéb hasonló sajtot, pl. : német Milbenkäse)? Hol lehet ilyen jellegű IGAZI sajtokat beszerezni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná miről van szó:

https://www.youtube.com/watch?v=MEGCH8W-EEU


Az a baj hogy én imádom a Mimolette-et, de sajnos idáig csak a "nagyteszkóban" találkoztam vele. Viszont hiába mérik ott szinte aranyárban, én nem hiszem hogy a teszkó tényleg igazi ilyen jellegű sajtot árul, legfeljebb valami olcsó copy-t.


Kíváncsi vagyok azok véleményére, akiknek már szerencséjük volt az igazi, eredeti Mimolette-hez, vagy esetleg más sajt-atka féle sajthoz.


2019. aug. 22. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Sehol, nincs igény ilyesmire.
2019. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Vegyél belőle csak 5 dkg-ot a Tescoban, kóstold meg és ha ízlik, akkor tárazz be nagyobb mennyiséget!

Így látatlanban nem döntheted el, hogy igazi vagy sem, viszont lehet, hogy elmész az egyetlen "Mimolette lelőhely" mellett.:)

2019. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tisztelt előző két válaszoló: Az a baj hogy nem olvastátok el figyelmesen a kérdésemet.


Szal én már ETTEM ILYEN SAJTOT a "nagyteszkóból". Lehet utánzat volt, lehet nem, minden esetre nekem nagyon bejött.


Ezért érdekelne, hol tudok hozzájutni ha nem is "frissen mocorgó", de legalább eredeti mimolette- vagy más sajtatka rágta sajthoz.

(Én nagyon perverz vagyok ételek tekintetében - egyik személyes kedvencem pl. a száznapos tojás. Ezért a másik sajt ami engem érdekel, az a cazu marzu - azaz a szardíniai nyüves sajt.)

2019. aug. 22. 13:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

2-es vagyok.

Nagyon figyelmesen elolvastam a kérdésed és annak alapján nagyon figyelmesen válaszoltam. Az ugyanis a kérdésedből nem derült ki, hogy a TESCO-s már meg is kóstoltad.

Bár fogalmam sincs mit értesz "nagyteszkó" alatt, de ha neked az ottani bejött, akkor az a lényeg és nem az, hogy eredeti e vagy sem. Na mindegy!

Mivel így rám/ránk pirítottál, szégyenemben rákerestem (1 perc alatt:) és a TESCON-n, Auchan-on és a Spar-on kívül ezt találtam:

[link]

2019. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

# 4

Tisztelt válaszoló:

Amit "nagyteszkó" alatt értek, az a nagyobb Tesco áruházak valamelyike. (De mivel én rohadtul nem vok meg elégedve a bolt kínálatával és a minőséggel sem, ezért direkt hívom "nagyteszkónak" a boltot.)


Elnézésedet kérem, amiért sértésnek vetted a "rápirítást", és sajnálom, amiért azt mondom hogy már találkoztam a culinaris.hu kínálatával is online, de engem direkt az egyéni személyes tapasztalás (azaz az adott sajt kóstolása) általi egyéni vélemény érdekelt volna.


Persze nyilván megvehetném ezt a sajtot a "culinarisból" is méregdrágán - sajnos a bolt nem a csóró prolik pénztárcájához igazított - de mi garantálja azt, hogy azért a sok pénzért nem-e egy selejtet kapok? Ezért érdekelt volna az egyéni vélemény.


Ugyanis én - csóró proli lévén - ha már nagyritkán megengedhetem magamnak a jót, akkor miért ne próbálhatnám ki a jóból is a legjobbat?

2019. aug. 22. 14:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Uram, ez van!
márc. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!