Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Rókagombát láthattam?

Rókagombát láthattam?

Figyelt kérdés
Vasút mellett vettem észre erdős részen meglehetősen sok egyforma gombát. Világító narancsos árnyalatú, már majdnem tűzpiros gomba, és nem is voltak kicsik (kb. őzlábgomba méretűek). Fehér és egyéb pöttyök nem voltak rajta, tehát légyölő galócát kizárnám. És tölcsér alakú sem volt, hanem kalapos. Azon gondolkodtam, lehet, hogy rókagomba? A narancsos árnyalata volt a legfeltűnőbb. Van ehhez hasonló mérgező gomba? Tutira akarok menni, csak akkor szedem fel, ha a hasonló, de nem ehetőeket ki tudom zárni. Szerintetek, ért valaki hozzá? Most nőtt nagyra, októberben.

2019. okt. 10. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A rókagomba nem narancsos/pirosas, hanem sárga!

[link]


Amit láttál, az nagy valószínüséggel légyölö galóca volt, csak pöttyök nélkül. Nézd végig a képeket, sok ilyet is lehet látni.

[link]

2019. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
A rókagomba nem kalapos!
2019. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, sajnos valószínű, nem rókagomba, úgyhogy kihagyom... Feltűnően nagy termetű, erősen narancsvörös kalapos gomba volt, de ez nem az lesz sajnos.
2019. okt. 11. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!