Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Brokkoli csíráztatás során a...

Brokkoli csíráztatás során a gyökér körül fonál jellegű "gyökérzet"?

Figyelt kérdés

Gondoltam kipróbálom milyen csíráztatni evésre csírákat, naponta egyszer benedvesítettem őket, és ügyeltem rá, hogy ne álljon rajta víz.


3. napnál tartok, már az első levelek megjelentek, de sok gyökeret ilyen fonalas szerkezet veszi körül.


Ez valami fonálgyökérzet, vagy csak egyszerűen penész?


Mit ronthattam el, ha penész?


2019. nov. 4. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kép (méghozzá jó minöségü, jól látható) nélkül nem lehet megmondani.
2019. nov. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kiveszel egy csírát, és megvizsgálod, meg egy másikat is. Ha ugyanolyan struktúra szerint helyezkednek el rajta azok a kis szálacskák, akkor hajszálgyökerek és megnyugodhatsz. Mivel a penész egy külső fertőzés, nem olyan szabályosan helyezkedne el.


Másrészt a penésznek penészszaga is van, és ha az lenne, akkor kézzel le tudnád törölni azokat a kis szálacskákat.

2019. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy fotó jó lenne.

Nem hiszem, hogy penész lenne, a tapasztalatom alapján a brokkoli-,retek- és babcsíra inkább rothadni kezd, büdös és golyós lesz.

De nem elég naponta 1x megnedvesíteni, a csíráztatott magokat naponta kétszer-háromszor folyóvíz alatt át kell öblíteni.

2019. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!