Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lejárt termékek mindenütt....

Lejárt termékek mindenütt. Máshol is ez van?

Figyelt kérdés

Nem vagyok finnyás, se olyan, aki csak úgy jelentgeti az embereket merő élvezetből, de érdekel más véleménye is.


A környékemen az összes kisboltban rendszeresen lejárt termékeket raknak ki a legjobban látható helyekre, féláron, lehúzogatva vagy még le se húzva a lejárati dátumot.

Chips, csoki, egyéb tartósítószeres mocsok esetében azt mondom, bánja a rosszseb, de rendszeresen a rövid lejáratú termékek kerülnek ki, tejtermékek, hús, stb.


Erősen gondolkozom, hogy rájuk hívom az ÁNTSZ-t.

Az összesre, egytől egyig. Ha még senki nem tette. nem is értem, hogy.


Félreértés ne essék, tisztában vagyok vele, hogy a legtöbb termék még a dátum után is fogyasztható.


DE, azért szerintem illene legalább tájékoztatni a vevőt, hogy amit vesz, az a hatályos jogszabályok szerint nem forgalmazható.


2019. nov. 12. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 hónapja lejárt szalámi volt kirakva és megvettük mert sajnos figyelmetlenek voltunk. Tök jogos ha felnyomod őket. Ha néha napján véletlenül kint marad egy lejárt termék az megbocsátható de ha rendszeresen akkor enyhén szólva pofátlanság hogy ezt akarják a vevőre sózni.
2019. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
nébih az illetékes
2019. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Itt is ez van, kiváltképp a CBA Prímában.


Mi csak Lidlbe, Aldiba járunk, ott még sosem vettem lejárt terméket.

2019. nov. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a DM-ben a pénztáros blokkolás előtt külön megnézi az ilyen címkés termékek lejárati idejét
2019. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Coop,mi?ott gyakran előfordul,mert a hiányt a dolgozók fizetik!
2019. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak kisbolt. A mellettem levo (Budapest, 7. kerulet) nagy Sparban pl a darabolt sajtokbol a dragabb fahtak rendszeresen at vannak cimkezve. Arra sem veszik a faradsagot, hogy atfoliazzak, hanem precizen raragasztjak az elozo, egy hetes cimkere az ujat. Mar megfogadtam hogy ha legkozelebb meglatom, rajuk kuldom a nebih-t.
2019. nov. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető a háborgásod, remélem siksrrel jársz. Lejárt szavatosságú terméket csökkentett áron sem szabad értékesíteni.
2019. nov. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az gondolkoztat csak el, hogy amikor ezekhez kijonnek ellenorizni, meg lattam is parszor, hogy voltak, kezukben kis muszerrel, jegyzettel, akkor csak siman szarul vegzik a munkajukat, vagy kapnak egy kis kenopenzt? Ketlem ugyan, hogy az a par termek megerne nekik a feszkot.
2019. nov. 13. 06:00
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Nincs ilyen, sehol nem kockáztatnák meg az ilyet szándékosan.
2019. nov. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Most akkor közeli lejáratú, vagy már lejárt termékekről van szó?
2019. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!