Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből lehet kihozni...

Mennyi pénzből lehet kihozni egy havi étkezést?

Figyelt kérdés

Eddig anyámék rendezték a nagy bevásárlást, én csak beleadtam a rezsibe, de sohasem láttam, hogy mi mennyibe kerül. Anyámról tudni kell, hogy elég pazaraló és sok felesleges élelmiszert vásárol, ezért nem tőle kérek tanácsot.

Tervezem elköltözni a szüleimtől fel Budapestre. Mennyiből lehet kihozni egy havi étkezést, ha egyszerűbb ételeket el tudok készíteni, és 2 maximum 3 napig enném ugyanazt a kaját? Nincsenek speciális igényeim étkezés terén, de azért nem a legalja kajákat szeretném enni.


Tudom, hogy mindenkinél más összeg jön ki, de kérlek írjátok meg a véleményetek.



2019. dec. 10. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
30-40-el számolnék. Levesek főzelékek egyszerűek, van amit le is tudsz fagyasztani ha előre megfőzöl egy kondérral chilis bab nagyon jó példa
2019. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Van akinek 40ezer. Van akinek a 60ezer is kevés. Van aki meg meg van havi 20ezerből is simán.
2019. dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Egyre többől. :/ Normális minőségű kenyérfélék kilója 500 Ft körül van, az olcsóbbat pedig nyakló nélkül lehet enni, mert nem telít el. Pár napja sikerült akciósan venni 35 Ft/db áron teljes kiőrlésű zsemlét, ez általában 50 körül van. Ebből nekem napi három fogy, plusz a vaj, felvágott, esetleg sajt, és ez csak a reggeli + vacsora. Nekem napi 1500-tól kezdődik a napi kaja költségem. Ez havi min. 45e, és nő vagyok, egy ffi garantáltan többet eszik.
2019. dec. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig rendeltem az ebédem (vitálkonyha), most már inkább főzök, de szerintem havi 50 könnyen elmegy. Nincsenek speckó igényeim, mondjuk sok gyümit eszem, de lassan drágább a zöldség, gyümölcs, mint a hús. Szeretek amúgy főzni, főzelék, leves, natúr husi vagy épp töltött káposzta, minden megy, de tény, hogy egy főre nehéz főzni és sokáig ugyanazt enni meg unalmas. Ami hibába belecsúszom sokszor, az a reggeli péksüti. A princess/lipóti pékségek kínálata bőséges, de drága és reggel nem tudok ellenállni sokszor :(

Amúgy azt szoktam, hogy tartós élelmiszerből sokat betárazok (liszt, cukor, tészta, konzerv, olaj stb), pláne ha akciós.

2019. dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
60 ezer körül.
2019. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Ha csak magadra főzöl, 25-35E forintból simán megvagy, ha a minőségi, változatos étrendet nézzük.


Én 11 éve élek kollégiumban, tudom mit beszélek. :D Minden héten főzök, csirkét, zöldséget, rizst, ami egyszerű és olcsó, de nem szemét kaja. Kenyeret nem nagyon szoktam enni, azt a savanyított tömör rozskenyeret szoktam, vagy néhanapján 1-1 zsemlét. Tészta szintén nem a kedvencem, de egy gyors kínai sült tészta, vagy egy carbonara is olcsón megúszható, illetve a barátnőm sokat szokott enni pl krumplis tésztát, vagy bármilyen tésztát, azon lehet nagyon sokat spórolni (de ez nem az én világom).


Ebbe a kalkulációba belefér egy-kéthetente egy ételrendelés, vagy ha van a közeledben valami jó kifőzde, az is (nekem pl nincs, de olyanra gondolok, hogy 800-1200 körül mozog egy étel).

Sparban akciós húsokat simán érdemes venni, szokott leni pl. csirkecomb kilója 350-400 Ft körül, egy heti kajád garantáltan megvan. Mindig ha bemész a boltba, figyeld az akciókat, gyümölcsnél és zöldségnél is!


Mint koleszos a lehető legegyszerűbben, leggyorsabban, és legolcsóbban főzök - tehát ha pl. bolognait ennék, disznóból csinálom (vagy fele-fele marhából is), kihagyom a tejszínt és a vörösbort, és lám mégsem szar amit eszem, pedig az olcsított változatot főztem.

Lehet hogy 4-5 napig eszem ugyanazt a főtt ételt, de azt legalább tudom, hogy miből csináltam, saját ízlésemre készítem, így csak egy picit unom a végére, mindig jól esik.

2019. dec. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Egyedül élek, változatosan főzök Mindent tudok főzni, ételporokat, műócskaságokat nem veszek.

Reggelire házilag készített krémeket, (körözött, tojáskrém, húskrém, tepertőkrém, néha oldalas zsír, mert imádom) néha valami minőségibb felvágott.

Vacsorára vagy az ebéd, (ha könnyű) vagy bundás kenyér, melegszendvics, lágytojás, jobb minőségű virsli, sült paprika tojással, stb. Mindezekhez pirítós és tea.

Az ebéd mindig főtt étel, néha sütök valami egyszerűt (piték, lusta asszony rétese, kevert sütik, esetleg fánk, lángos) akkor előtte valami tartalmas leves van. Télen-nyáron gyümölcs.

Nekem ez a fajta élet havi 40-ből (+ - 2-3ezer) ki szokott jönni.

2019. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!