Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kolisként hogy lehet minél...

Kolisként hogy lehet minél olcsóbban kihozni az étkezést?

Figyelt kérdés
Persze úgy, hogy nem zacskós levesen élek. Valaki leírná, hogy kb. mennyit költ egy hónapban kajára és mit eszik?
2018. jún. 3. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
2018. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó, köszi!
2018. jún. 3. 13:48
 3/15 anonim ***** válasza:
2018. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi négyen laktunk egy szobában.Mikor vasárnap visszaértünk,mindenki hozott otthonról "anyaáltalkészített" házikosztot.Ez volt kb szerdáig az ebédünk,vacsorát a kolesz biztosított.(Ebédet is biztosított volna,de addigra nem értünk vissza a suliból).

Csütörtöki ebédre mindig kitaláltunk valamit,négyen együtt megvettük,elkészítettük,jó buli volt.

Meg aztán mindig volt betárazva szárazkaja,amit szintén otthonról vittünk.Nekünk ez igazán költségkímélő rendszer volt.Neked nincs ilyen lehetőséged?

2018. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Metionin ***** válasza:
100%
Kolisként nekem kb. 5 ezer volt a havi kajapénzem. Kezdtem azzal hogy nem ettem húst, így jelentősen csökkent a kajaköltség. Amikor akciós volt, betáraztam tésztából, lisztből, tartós élelmiszerből meg fagyasztott cuccokból. Tésztákat, krumplit, lángost, lapcsánkát, ilyesmiket ettem. Nagyobb üzletekben mindig figyeltem a közeli lejárat miatt leértékelt termékeket. Pékárut este vettem amikor leárazták. Zöldséget meg tojást a piacról. Szinte a semmiből is tudtam főzni. Igazából a csóróság kreatívvá teszi az embert :D
2018. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyen fagyasztott cuccok felejtősek hiába tűnik olcsónak az árához képest kevés van benne és nem is olyan.Egyedül időt spórolsz vele.
2018. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
5 ezer? :o Ez mikor volt előző, 30 éve?
2018. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


#4: Én nem vagyok kolis (még), most érettségizem, és épp azon dilemmázom, hogy maradjak a lakhelyemen egyetemen, vagy menjek Pestre. Még lehet sorrendet változtatni. Pest ellen a legnagyobb ellenérv a pénz, és most azt számolgatom, hogy kb. mennyi pénzre lenne szükségem havonta, mennyit kéne dolgoznom egyetem mellett, és a kajánál megakadtam, hogy na arra mennyit számoljak. :D

2018. jún. 3. 15:09
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz főzni, napi 500 ft-ból ki lehet jönni.

Leves, főzelék, virsli, tésztaételek...

2018. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Metionin ***** válasza:
100%
7-esnek: nem, tavaly végeztem. Sajnos ha ennyi jut, akkor ennyi jut. Így is volt amikor hirtelen kellett valami, vagy lemondtak pár munkanapomat és elment kajapénz, olyankor 3 hétig vajas kenyér volt a menü.
2018. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!