Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kollegista vagyok es le van...

Kollegista vagyok es le van mondva az ebedem a vacsoram es a reggelim (borzaszto a kaja). Milyen egyszerubb eteleket lehet elkesziteni ami olcson jon ki? Aki kollegista volt milyen eteleket keszitett?

Figyelt kérdés
2020. jan. 8. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Tejbegríz!
2020. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Anyukád nem tud előre lefőzni neked dolgokat, amit csak melegítened kell?
2020. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ mi áll rendelkezésre.

Én kolis voltam, de volt indukciós főzőlapom is, igazgatói engedélyel, mert akármit nem lehetett bevinni, koliba meg csak mikró volt. Használat után mindent el kellett pakolni, ha kihült, meg semmit nem hagyni felügyelet nélkül. Ezek voltak a feltételeim és használhattam.


Rántotta, tükörtojás, sőt vagy főtt virsli, mikrós pizza (volt 200ft os is), a rántottát lehetett variálni sonkával, gombával, virslivel, hotdog, melegszendvics, szendvics, szalonna, kolbász, tejberízs, tejbegríz, palacsinta, zabkása, különbőző tortillás cuccok (akár virslivel, sült csirkemellel), bögrés levesek, instant levesek, tasakos levesek, konzervek, csilis bab, hamburger


Tényleg széles a választék, attól függ hogy mid van hozzá.

2020. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Tesztak :)
2020. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Összegyűjtöttem egy-két mikróban elkészíthető étel receptet.


Párolt rizs mikróban


Hozzávalók


3 dl rizs

6 dl víz

4 dkg zsiradék

1 kis fej vöröshagyma

Só finomra vágott petrezselyem


Elkészítés


A vöröshagymát finomra vágom. Egy mély üvegtálba ( a mély tál használata fontos, mert készítés közben a víz kifut) teszem a zsiradékot és a hagymát beteszem a mikróba 1 percre.


Hozzáadom a rizst és a sót, összekeverem és ráöntöm a vizet. Lefedve 10-12 percig párolom a mikróban. Mikor az összes vizet magába szívta, a fedőt még néhány percig rajtahagyom.


Tálalás előtt villával átkeverem, és meghintem finomra vágott petrezselyemmel.


Ebből a rizsből pár perc alatt készül el a


Rizibizi


Hozzávalók


Párolt rizs,

12 dkg mirelit zöldborsó,

őrölt bors,

1 evőkanál finomra vágott petrezselyem,

5 dkg reszelt sajt


Elkészítés


A párolt rizshez hozzákeverem a zöldborsót, meghintem petrezselyemmel, reszelt sajttal, borsozom és a mikróban 2-3 perc alatt átmelegítem.


A párolt rizsből a rizibizihez hasonlóan készíthető még:


Gombás rizs: 10-12 dkg apróra vágott gombával


Sonkás rizs: 15 dkg felkockázott gépsonkával


Tojásos rizs: 2 db tojásból készült összevágott omlettből


Paradicsomos rizs: 2 közepes méretű kockára vágott paradicsommal.


De ananászos, vagy almás rizs is.



Paradicsomos húsgombóc mikróban készítve


Hozzávalók:


30dkg darált sertéshús

1 zsemle

1 tojás

1 gerezd fokhagyma

12 dkg paradicsompüré

2 dl víz

1 kis fej finomra vágott vöröshagyma

Ízlés szerint: só, őrölt bors, majoranna, cukor, zellerlevél


Elkészítés:


A darált húshoz hozzákeverem a vízben áztatott, kicsavart zsemlét, (A zsemlét helyettesítheted 12 dkg párolt rizzsel), a tojást, a vöröshagymát és a zúzott fokhagymát. Sózom, borsozom, egy kevés majorannával fűszerezem és alaposan összegyúrom.


Apró gombócokat formázok belőle, és egy mély üvegtálba teszem. Kb. fél dl vizet öntök alá és lefedve 5-6 percre a mikróba teszem.


Közben a paradicsompürét elkeverem a vízzel, sózom és cukrot adok hozzá, ráöntöm a gombócokra,(ha van, 1-2 zellerlevelet teszek rá) és még 7-8 percig lefedve párolom. Sós burgonyával tálalom.


Ebből a zsemlés alapból készíthető még pogácsa, rudacska, apró golyó alakú, amit kivajazott tűzálló tálon, 6-7 perc sütés után – közben párszor átforgatva – mustárral, ketcuppal, salátával tálalhatsz.


Ha a húst kicsire formázod, a sütési idő lerövidül.


Sós burgonya


1kg burgonya, 1,5 dl víz, só


A megmosott, megtisztított burgonyát egyforma kockákra vágom. Egy tűzálló tálba teszem ráöntöm a vizet, megsózom, és lefedve 10 percig párolom.


Ebből a sós krumpliból készíteni lehet


Hagymás tört burgonyát


2 evőkanálnyi zsiradékot felolvasztok, beleteszek egy kis fej finomra vágott vöröshagymát és a mikróban 2 percig hevítem, ezután hozzákeverem a kicsit megtört burgonyát és körülbelül 4 percig forrósítom.

2020. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Tészták, levesek.
2020. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Rántotta.

Levesek, főzelékek.

Bármi, ami tepsibe rakosgatva megsütsz (hagyma, csirke, krumpli, zöldségek, virsli, szalonna, ...).

Bármi, amit pörköltalapban megfőzöl.

Tészták feltétekkel, sajt, tejföl, túró, szószok, szalonna.

Rizs feltétekkel, sült gombával, hagymával, zöldségekkel.

Sütni lehet olajban, zsírban - pl. szalonnát sütsz, egyből van zsírja is, amiben a többi dolog megsül - és vajban is. Vagy saját magában is megsül.



Te, nincs egy családod neked, akik tudnak főzni, hogy őket kérdezd meg?

Vagy a kollégista társaidat?

Nekem fura, hogy rögtön vadidegenekhez fordul valaki, miközben mellette ülnek mások...

2020. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
rengetegfélét lehet főzni egy tűzhellyel, ha sütő is van, mégtöbbet! olasz tészták paradicsomszósszal, tejszínes spenótos szósszal (én ezt a kettőt szoktam); levesek (csak egy leveskocka kell, zöldségek, cérnametélt, amit akarsz), instant ramen (tipikus kolikaja, bármivel feldobhatod, főtt tojás, szalámi, sonka, zöldhagyma, póréhagyma, tofu, shitake gomba), paprikáskrumpli, gombapörkölt, stir fry akármilyen zöldséggel és hússal, rizottó. hirtelen ennyi jutott eszembe.
2020. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
reggeli zabkasa, tojas sutve fozve barhogy, zabkasa edesem es sosan is jo. napkozbeni nasinak zoldsegek frissen es gyumolcsok, esetleg keksz. vacsi szendvics. ebedre esetleg rendelhetsz a teletaltol gyerek menut, nem nagy adag, de egy kis leves es foetel, eddig is volt “befuzetve” csak ez lehet h jobb es nem tul draga
2020. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!