Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori hogy bárokban...

Mennyire gyakori hogy bárokban a benti téren is megengedett a dohányzás?

Figyelt kérdés

2020. jan. 10. 09:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Nemdohányzók védelmi miatt büntetés miatt egészen kicsi, valószínűleg nulla. Lehet valaki bátor és rágyújt, és addig élvezi amíg ki nem küldik.
2020. jan. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
A bezárást és több milliós bírságot kockáztat az, ahol ez megengedett. Olyan helyet ki lehet alakítani, ami kellően elszeparált és a füstmentesítés meg van oldva. Ezt kevés cég engedheti meg magának, mert drága.
2020. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Magyarországon tilos bárokban, kocsmákba, zárt szórakozóhelyeken egyéb más ilyen jellegű helyeken a beltéri dohányzás. Komoly bírság jár érte ha valaki megszegi és a hely tulajdonosa vagy személyzete elmulasztja ennek betartatását. Régen amikor még nem élt ez a jogszabály akkor voltak olyan kocsmák, bárok ahol a pultnál tilos volt a dohányzás, de mindenhol máshol lehetett.

Amit az egyik válaszoló írt hogy elkülönített részen lehet dohányozni olyanról én nem hallottam. Ez maximum kültéren vagy teraszon ahol van tető ott megengedett de az már szinte a szabadban van.

2020. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
6%

Most nem találok semmit arról, amit írtam az elkülönített, füstmentes helyről. Utóbbi fontosabb, mert a dolgozókat is érinti, sőt minden nap több órán át, ha dohányoznak körülötte. Olyan kialakításról volt szó, hogy hatékony elszívó berendezés kell, ami a füstöt teljesen elszívja, nem terjed szét.

Ha csak álmodtam erről, akkor bocs!

2020. jan. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Egyáltalán nem létezik ilyen.
2020. jan. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

Hatály: 2018.I.1. - 2018.V.17.Magyar joganyagok - 1999. évi XLII. törvény


Ha e törvény alapján zárt légterű dohányzóhely kerül kijelölésre, adohányzóhely nemdohányzó helyiséggel azonos helyiségben nem jelölhető ki.Zárt légterű dohányzóhely esetén a megfelelő légcsere feltételeit nyílászárószerkezetekkel vagy egyéb műszaki berendezés felszerelésével biztosítani kellúgy, hogy dohányfüst a nemdohányzó helyiségekbe ne juthasson be. Ebekezdés alkalmazásában a légcsere abban az esetben megfelelő, ha ahelyiségben legalábba) a friss levegő befúvását, illetve az elhasznált levegő elszívását biztosítómechanikus szellőztető berendezés működik, ésb) a dohányzóhelyek kijelölése, valamint a helyiség légöblítése olyan módonkerült kialakításra, hogy a dohányfüst a keletkezése helyétől közvetlenül azelszívócsatornába áramlik anélkül, hogy a nemdohányzó helyek az áramlásirányába esnének.

2020. jan. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%

#1: büntetés: milyen büntetés? Mutass példákat, ahol kiszabtak emiatt büntetést!


Komolyan érdekel. Ki az, aki ezeket betartatja?

2020. jan. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

7-es! Kérésed számomra parancs!


Íme: [link]

2020. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
eun belul nem, de can ahol nem vezettek meg be (pl csehorszagban siman ra lehetett gyujtani meg legutobb is mikor voltam tavaly) meg pl boszniaban is a benzinkuton bent. egyure tobb orszagban vezetik be
2020. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
itt Magyarorszagon nem lehet, bar egy hotelban voltam ahol volt szivarszoba, nem kellett kimenni. ez par eve volt mikor mar nem lehetett mashol bent dohanyozni
2020. jan. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!