Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ez vajon normális ilyenkor?

Ez vajon normális ilyenkor?

Figyelt kérdés

Anorexiás voltam/vagyok. Engem nem vittek kórházba se semmilyen orvoshoz, hanem a szüleimmel beszélgettem róla és lassan úgy mond

"Visszarázódtam" az evéshez. Persze jöhettek a szénhidrát csökkentett kenyerek/ételek stb. Egy darabig jól megvoltam (persze mindig mardosott/mardos a bűntudat az evés miatt és ezért minden étkezés után edzek kb 45 percet.) Aztán valamiért folyton éhes lettem/vagyok. Nem tudok másra gondolni csak az evésre. Ma reggel is felkeltem es csináltam egy csésze zabkását alma darabokkal. Miután ezt elfogyasztottam csináltam még egy fél pohárral mondom megeszek még ennyit talán nem leszek éhes. Ezek után (miután megettem a fél pohár zabkását) bevágtam 500g szőlőt...most legszivesebben meghalnék..és edzettem is már..de még mindig de jobb... szóval a kérdés..normális ha anorexia legyőzése során (ami persze meg mindig folyik) folyamatosan evés rohamok törnek rám? Előre köszönöm a válaszokat...

(Légyszíves ne hülyeségeket írjatok...köszönöm...)



2020. jan. 26. 13:04
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja..és egy fél zacskó mogyorót is megettem....

(Ui.: a helyesírási hibákért bocsánat...)

2020. jan. 26. 13:07
 2/6 anonim válasza:
68%
Én normális vagyok, óránként eszek :) valamit mindig kell egyek, nagyon sokat eszem és közben 53kg vagyok 163 cm en :D, az a normális ha eszik az ember, én többet eszek a nagy 100kg os embereknél és nem is hizok el, ha elhiznek se érdekelne, edzek én is hogy legyek erős, amit meg is kaptam, amúgy a jó húsba lévő lányok jönnek be, a soványok meg nem :z,,, osszeségében ha éhes vagy egyél, ha nem akkor ne egyél, és az evés az normális dolog
2020. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb lenne az evéshez kapcsolódó bűntudatodat kezelni! Enni nem bűn, hanem szükséglet és ha az ember okosan étkezik, még örömforrás is.

Sajnos nálunk is van a családban olyan gyerek, aki az anyuka diétája miatt el van tiltva bizonyos ételektől (amik egyébként normál körülmények között nem károsak), de a gyerek titokban eszi, ha hozzájut, közben mérhetetlen bűntudata van.

Szerintem borítékolható neki a kialakuló anorexia.


Egyél mindent normálisan, úgy, hogy ne kelj fel az asztaltól éhesen! Ch-t is, mert arra szüksége van az agynak, a szívnek, az izmoknak.

Csak iktass be két étkezés közben (nem közvetlenül étkezés után!) valami testmozgást, fuss, biciklizz, vagy legalább egy kicsit sietősebben sétálj egy órát.

Tudod, nem véletlen a mondás: Épp testben, épp lélek!

2020. jan. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én még mindig anorexiával küzdök. Fél év vegetálás után én is visszatértem volna úgymond a rendes útra, enni is elkezdtem velem is ugyanez volt. Egy idő után csak arra gondoltam, hogy mit egyek meg mikor meg ilyenek. Rám is rámtörtek falásrohamok. Erre egy megoldás van, ha ezeket el akarod kerülni: add meg a testednek amire szüksége van. Egyél azt amit kíván a szervezeted, ne pedig azt amit az agyad diktál, ha hízlal ha nem. Plusz ha mellette ennyit edzel is, nem lesz semmi probléma...
2020. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A falásrohamok teljesen normálisak olyankor, ha valaki alultáplált! Nekem is voltak, de aztán, amikor rendeződött a súlyom, elmúltak.
2020. febr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálam os ez volt, egyfolytában enni akartam vagy ha épp nem ettem akkor arra gondoltam mit fogok enni. Ha kibontottam egy zacskó kekszet addig nem tudtam leállni míg fénysebességgel be nem faltam az összeset. Azt hittem sose lesz vege mert nem egy-két hétig tartott...de szerencsére tényleg abbamaradt, a lényeg h ne porogj rá nagyon edd meg amit akarsz es egyel sok egészséges ételt mellé es minden rendben lesz el fog majd múlni :))
2020. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!