Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik a legfinomabb növényi tej?

Melyik a legfinomabb növényi tej?

Figyelt kérdés

Eddig laktózmentes tejet ittam, de már ettől is rosszul vagyok. Gondoltam, hogy kipróbálom a növényi tejet.

Az Adez-től kóstoltam a rízstejet, de számomra az borzasztó volt..


2020. febr. 14. 09:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%

Ha a rizstej borzasztó volt neked, a többi még borzasztóbb lesz, mert szerintem a rizstej a legsemlegesebb ízű.

Sőt, a laktózmentes a "legfinomabb" az összes műtej közül,ha ettől is rosszul vagy, akkor hanyagold a tejivást.

Viszont főzéshez-sütéshez használhatod a laktózmentest, ha az a gond, hogy laktózérzékeny vagy, nem pedig vegán akarsz lenni.

Egyébként úgy tudom - nem vagyok érintett - hogy pont a laktózintolerancia kezelhető egy tabletta bekapásával.

2020. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legfinomabb inni a mandulatej, de sütés-főzéshez a rizstejet használom.
2020. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Természetesen nem "muszáj" de szeretem a kávét, illetve a müzlit.

A tablettáról tudok, csak a szüleim nem engedik, hogy szedjek :/

Nem vegán szeretnék lenni, csak hasfájás, és wcn töltött idő nélkül pl kávét inni :/

2020. febr. 14. 10:15
 4/22 anonim ***** válasza:
42%

"A tablettáról tudok, csak a szüleim nem engedik, hogy szedjek :/"


Ez meg milyen butaság?

Ha cukorbeteg lennél, arra sem szedhetnél gyógyszert, vagy inzulint?

Valami vallási meggyőződésből nem engedik a gyógyszerszedést?... mert egyéb magyarázat erre nemigen van.

2020. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak kíváncsiságból próbáltam ki párat, mert egyébként rendeset is ihatok. Nekem a mandulatej ízlett (Alpro). A többi tényleg elég fura.
2020. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

1. aplro mandula nekem is, nyersen. Főzni zab, azzal a puding is keményebb, meg nem olyan édes.


2. valaki emlegeti itt a pirulákat.


a. ha a kérdezőnek már a laktózmentes se jó, akkor a pirula, ami a LAKTÓZ lebontásában segít,nem fog neki segíteni.


b. ha csak laktóz lenne, akkor se kapkodnám én se be minden nap, csak hogy ihassak egy kávét. Vendégségben, hirtelen helyzetben oké. Mintha kávét innák, aztán vérnyomáscsökkentőt. Biológus barátnőm se csinálja.

2020. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Török mogyorós alpro 🥺
2020. febr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

Én magát a mandula magot nagyon szeretem, de a mandulatej számomra borzasztó.

Rizstej az "éppen elmegy" kategória.

A kedvencem a kókusztej, a pennyben szoktam venni, ott olcsó.

2020. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%

a rizstej kb viz izu, ha az nem tetszik akkor egyik se fog. a legrosszabb az izesitetlen szojatej, azt en se magaban se barmibe belekeverve (kave, kakao) nem tudom meginni. zabtej szerintem nagyon jo izu, a mandulatej is. mogyorot meg nem kostoltam, de szeretem a mogyorot, tuti az is finom.

anyadek amugy jo fejet hogy hagynak szenvedni

2020. febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként orvosnál voltál már? Lehet, hogy nem is a tejjel, vagy csak a tejjel van gond. Lehet más oka is. Nem is biztos, hogy étel intolerancia. Lehet bármilyen emésztőszervi, vagy a bélrendszert érintő probléma a háttérben. Szerintem nem árt egy alapos kivizsgálás. Lehet, hogy most a tünetek enyhülnek a kísérletezés közben, mert kevésbé ingerled a gyomrod, beleid, és emiatt nem is foglalkozol azzal, hogy mi is a baj igazából, ami elég veszélyes lehet.
2020. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!