Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Melyik vegán tejjel a legfinom...

Melyik vegán tejjel a legfinomabb a kávé?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, melyik növényi tej hasonlít leginkább ízben a tehéntejre? Imádom a tejeskávét, de szeretnék vegán lenni, úgyhogy kell találnom valami alternatívát.

2018. febr. 6. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Ízlés dolga, azt hiszem. Én szeretem mákos kókusztejjel, de tuti jó a mandulatej is... Normál tejet nem iszom, de azért nem a növényi kávéim a kedvenceim. A tejtermékek túl egyediek, növényi cuccokkal nem pótolható az ízük, más lesz az eredmény. A növényi tejes kávé jobb számomra, mint a fekete, de tejeskávéra egyáltalán nem emlékeztetnek.
2018. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a rizstej jön be legjobban
2018. febr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Szójás latte nekem, de nem tejíze van
2018. febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Mivel nem szeretem a kávét, így néha napján ha iszom, akkor hideg kávét elkeverem a chiamag pudingomban és agyon cukrozom.
2018. febr. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Nekem legjobban a Joya márkájú rizstej jött be, kellően zsiros és majdnem tehéntej ize van.
2018. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Ízben egyik sem, én néha teszek mandulatejet a teámba, a kávéba soha, semmit.
2018. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

egyik sem hasonlít a tehéntejre, de egyet megígérek: ha vegánná válsz, pár hónap után undorodva fogsz gondolni a tej ízére is.


A tehéntejben, mint minden anyatejben természetes módon tartalmaz endokannabioidokat (nyugtatók) illetve a tehéntejben az emberi anyatejnél nagyobb mennyiségben fordul elő a kazein, ami kazomorfinokat tartalmaz, ami egy függést kialakító természetes ópiát.


Tehát ha úgy vesszük, a tehéntej egy bizonyos szintű függőséget vált ki a fogyasztóiból, ez más tejtermékekre is igaz, ezért érezzük ennyire finomnak.


Ha viszont teljesen elhagyod őket, a gondolata, sőt, íze, állaga is taszítani fog hamarosan (1-2 hónap alatt kiürülnek ezek a szervezetből.


U.i.: legjobban az alpro professional mandula vagy mogyorótejet szeretem, de a szójatejük is nagyon finom. Normálból a vaníliás vagy a csokis tej isteni számomra - és nem zavar, hogy 5-6g cukor van benne, mert a tejben is 5g természetes laktóz (cukor) van, tehát semmivel nem cukrosabb, mint egy tejes lötty; csak cserébe vanília/csoki íze van :)


A joyás cuccok förtelmesek, ihatatlanok.


A rizstej számomra minden márkából vízízű.

2018. febr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😊
2018. febr. 8. 06:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sem hasonlít egyik sem a tehéntejre, de szerintem ez nem feltétlenül baj.


Nekem a kókusztej a kedvencem, én a joya-t és az alpro-t is egyaránt nagyon szeretem.

Ami számomra a legkevésbé finom, az a mandulatej, nem bírtam hónapok alatt sem megszokni az ízét.

2018. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nálam egyértelműen a szója vagy a mandula :)
2018. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!