Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a futár nem hozza fel a...

Ha a futár nem hozza fel a pizzát és késik is, adsz borravalót?

Figyelt kérdés
Harmadszorra rendelünk, de szól, hogy menjünk le a ház elé. Egyedül vagyok itthon egy óvodással és egy kisbabával, akiket le kell vinnem magammal. Van lift, nyilván nem nagy nehézség lemenni, de amikor először nem hozta fel, akkor pont fürdés után voltak a gyerekek, öltöztethettem őket, mert a lépcsőházban hideg van. Eddig mindig felhozták, adtam is borravalót mindig, de ezek után nem tudom, hogy jár-e?
2020. márc. 30. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod, hogy pici gyerekekkel vagy, legyen szíves hozza fel! A reakciójától függően adsz vagy nem adsz borravalót.


Úgy tudom, hogy most a járvány miatt nem viszik fel, hogy ne bóklásszák össze a liftet meg a házat.

2020. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sem, mivel mindig kártyával fizetünk rendelés leadáskor. Cserébe lemegyek érte.
2020. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Futár vagyok, a vírus miatt nem vihetem fel így ebben a helyzetben fel sem ajánlom,(más esetben fel megyek vele) de ha valaki megkér (nekem indok se kell nem rám tartozik) fel viszem, mert remelem, hogy van olyan felelősségteljes, hogy nem feleslegesen futtat fel ilyen vírusos időszakban :/. Te megkérdezted fel tudja-e vinni?
2020. márc. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még a vírus előtt voltam futár. Egy helyzet volt, amikor sosem vittem fel: a rendelő a 10. emeleten lakott, és a liftekben 10ből 9x már olyan rendszer van, hogy csak akkor tudod használni, ha odaérintesz egy kulcskártyát az érzékelőhöz, ami a lakóknak van. Anélkül ki sem nyílik. Hogy ennek mi értelme nem tudom. Aki illetéktelenül akar bejutni, az ugyanúgy felmegy a lépcsőn. Viszont én nem fogok fellépcsőzni a tizedikre egy nap 20x emiatt, gondolom ezt senki nem várja el egy futártól.


Szóval én előre telefonáltam ilyen esetben, hogy nem fogok 10 emeletet fellépcsőzni, mert tudom, hogy abban a házban kártyás a lift.

2020. márc. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk sem hozzák már fel. Nem hozhatják a járvány miatt. S mivel így nem ő tehet róla, hogy le kell menni, így persze, adok borravalót.
2020. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Harmadszorra rendelsz,és már nem viszi fel,az nem fordult meg esetleg a fejedben,hogy nem viheti fel ,mert egy világjárvány közepén járunk ? Imádom,hogy az emberek a saját fiszem-fä.szom problémáikon kívül (pl le kell menni a pizzáért ) szxrnak mindenre ,nehogy a két agysejtjükből az egyikkel gondolkodni kelljen ..
2020. márc. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De, értem hogy nem hozhatja fel. A kérdés nem is ez volt.

A borravalónál mindig azzal érvelnek, hogy extra szolgáltatás, ha felhozza, mert csak a házig kell hoznia, nem a lakásig. Ha az ajtóig hozza, akkor már pluszt csinál és jár a plusz pénz. Na de ha fizetek szállítási díjat és pluszt sem kapok, akkor mire adom a borravalót?

2020. ápr. 1. 15:08
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Semmire, járni amúgy se járt soha, max lehetett adni.
2020. ápr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarsz adsz borravalót, ha nem nem adsz, kész. Nem kell azon háborogni, hogy valaki minimálbérért hordja ki a kaját világjárvány idején, és adjál-e neki száz forintot. Ha nem akarsz, nem adsz. Attól kihozza a kaját.
2020. ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a "késés"ről: A futárok sosem úgy dolgoznak, hogy ráérnek kivinni 1 órán belül az összes címet. Akármilyen hatékony, minden napra lesz 1-2 cím, akihez pár perc késéssel ér oda, mert a főnökének az az érdeke, hogy a lehető legkisebb számú futárral, a lehető legtöbb kaját vitesse ki, érthető módon! Tehát koppra ki vannak használva a futárok, nincs felesleges idejük, nincs esélyük arra, hogy elkéssenek. Viszik a kaját, ahogy tudják.
2020. ápr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!