Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hány évesen kezdtetek el...

Hány évesen kezdtetek el főzni? Nemet is írjatok :)

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 11:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%

7., ez nagyon aranyos.

Én 18 évesen. Vittem anyum nagyon régi receptes könyvét, amiben lépésről-lépésre minden le volt írva. Sajna a költözködések során elveszett. A mai napig bánom, mert abban minden, de tényleg minden kezdő lépés le volt írva. Emlékbe eltettem volna, mert most már a neten minden megtalálható. Akkoriban még így is sokszor felhívtam telefonon (akkor még csak vonalas volt). Megtanultam főzni szinte mindent, viszont pogácsán kívül sütiket azóta sem sütök. Egyszerűen nem szeretek sütit sütni. Max. kakaós piskótát, középen félbevágva, lekvárral megtöltve. Ennyi a tudományom. Nem azért, mert nem tudnám megcsinálni, hanem csak szimplán nem szeretek sütit sütni. De főzni állítólag jól főzök, miközben nekem mindenki másé a közeli rokonságban jobban ízlik. Talán mert elém teszik, nem én kóstolgatom főzés közben. :)

2020. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

3!


"parentizáltak" - ez mit akar jelenteni? Ilyen magyar szó nem létezik.


Olyan 10 éves lehettem, amikor először "foztem". Rántottát alkottam. Omántól mindig próbálkoztam valamivel, egyedül, receptből.


45/N

2020. jún. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%

Kisgyerek korom ota segitettem a konyhaban. Elso sajat kajam a tejbegriz volt, de utana hamar megtanultam a csaszarmorzsat. Elso gyurt tesztas szilvasgombocom igazan szupi lett csak kicsit talan nagyocska.

Altalanosban mar en voltam az orsi szakacs, verhetetlen voltam paprikaskrumpliban :) Fiu vagyok.

2020. jún. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
62%

# 12


Gyermek pszichológiában, fejlődéstanban használt kifejezés.


Arra használják amikor a szülők saját szülői feladataikat a gyermekeik egyikére hárítják.


Nekem kellett 6-7 évesen magamról meg a két tesómról gondoskodni, én mostam és takarítottam mert akkoriban nagyon rossz volt az anyagi helyzetünk és a szüleink folyton dolgoztak, nem volt idejük velünk foglalkozni.

2020. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%
12 évesen kezdtem egy-egy fogást elkészíteni. Nyaranta, mikor nem a koliban voltam, egyre gyakrabban főztem a családnak. Teljesen magamra 19 évesen kezdtem főzni, (egyetemi koli) de bele kellett jönnöm. Nem is maga a főzés okozott gondot, inkább a szervezés. (Bevásárlás, hosszú távon kiegyensúlyozott étrend, főzés napirendbe beillesztése, stb.)
2020. jún. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
Anyu a közeli kisboltban dolgozott, egyszer lesétáltam hozzá, hogy mennyi ideig kell sütni a brióst. Harmadikba jártam, a hatalmas hó miatt nem volt suli :)
2020. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%
8as vagyok, ugyan, nem kell sajnálni, szeretek főzni és azóta is az egyik kedvenc benti hobbim, állandóan kísérletezgetek. Már ezért is megérte az egész élmény :D
2020. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Metionin ***** válasza:
Rendesen elejétől a végéig megfőzni egy kaját olyan 14-15 évesen mert akkor dolgozott úgy anyám, hogy nem ért rá. Előtte inkább a hozzávalókat kellett előkészítenem, pl. krumplit, leveszöldséget megpucolni, felvágni mire hazaér, rántott cuccot bepanírozni, ezeket már olyan 8 éves koromtól. De az az igazság, hogy anyám nem az a fajta ember, aki enged mást garázdálkodni a konyhában, ha próbáltam valamit csinálni úgy hogy látta, folyton kritizált, merrefelé kavarom, az sok, az kevés, nem jól fogom az edényt stb. ezért nem is szívesen csináltam csak ha muszáj volt. Még felnőtt koromban is képes belekötni olyanokba, hogy miért a bal kezemmel kavarok valamit és miért nem a jobbal. Ha nem volt otthon, az oké volt mert nem látta. Ő inkább a takarítós feladatokat testálta rám mert a munkája is takarító és gondolom otthon már nem ezzel akart foglalkozni. Szóval mire hazaért, ki kellett takarítani, felmosni, porszívózni, stb.
2020. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
1-1 gyengebb probalkozas gyerekkorban is volt, de igazan akkor kezdtem el fozni, amikor elkoltoztem otthonrol 18 eves koromban. F
2020. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Noblesse Oblige ***** válasza:

20 évesen, amikor koleszos lettem.

Mindig ki akartam próbálni, de nagyim nem engedte, mondván "nincs értelme elpazarolni az alapanyagot a kisérletezéseimre".

De utána már nem lehetett megállítani! Kísérletező típus vagyok, aki nyitott az újfajta megközelítésére, mamám viszont csak azt készíti ahogy tanulta, és minden más mód szentségtörés. Ebből volt is egy nagyobb vitánk.


1x úgy alakult, hogy iskola társam jött hozzánk, de nem volt otthon a nagymamám, mert orvoshoz kellett mennie. Ki rakta az alapanyagokat, én pedig megfőztem, hogy legyen ebéd mire ideér az ország túlfeléről a barátom. Mikor hazajött a nagymamám teljesen megdöbbent, hogy ehetőt sikerült kreálnom. És még a papámnak is ízlett.

2020. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!