Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A futárok szándékosan "hagyják...

A futárok szándékosan "hagyják lent az autóban" a poszterminált?

Figyelt kérdés

Nem ez volt az első reakcióm, de minden alkalommal előfordult ...


(Sok étteremnél nincs internetes fizetés, ezért hoznak egy hozdozható poszterminált magukkal, amivel kártyával lehet fizetni)


Ha valaki kártyával fizet az étteremben vagy éppen az én esetemben a futárnak, akkor a pontos összeget fizetik ki. Még nem találkoztam olyannal, aki az étteremnek borravalót utalt...


Minden egyes rendelésnél bejelöltem, hogy kártyával fizetnék. (Kb 5-6 alkalom egymás után) és minden egyes alkalommal a "kocsiban fejletették a poszterminált és megkérdezték, hogy tudnék-e készpénzel fizetni...


Szándékosan szoktak ilyet csinálni a futárok, hogy nagyobb eséllyel kapjanak borravalót?



2018. jan. 5. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem. lehet lemerül náluk...! a postás nekem azt mondta igaz az hordozható pda volt... De amúgy most hogy így mondod nagyon is lehetséges:)) !
2018. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mondd nyugodtan, hogy nincs nálad készpénz, megvárod, amíg visszajön a terminállal. Nálunk sincs otthon szinte semmi, mindent kártyával fizetünk mindenhol.
2018. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2# Köszi, amúgy sem szoktam borravalót adni ha van nállam készpénz, mert egy szolgáltatásért fizetek egy előre megegyezett árat. Ha nem tudnak belőled rendes bért adni az alkalmazottaiknak akkor emeljék fel az árakat, azzal a 5-10%al amit elvileg "kötelezően" elvárnak mindenkitől pluszban...


Szóval nem ezzel van a problémám :) inkább futárként dolgozókra lettem volna kíváncsi, hogy tényleg ezért csinálják-e...


Meg saját történetekre, amikor veletek is ezt csinálták.

2018. jan. 5. 14:38
 4/4 anonim ***** válasza:

lehet ez szándékos és lehet véletlen is, ha rajta van a szállítólevélen a kártyás fizetés.


borravaló az ugyanúgy a futárnak megy kártyásan is.

úgy megy az elszámolás munka végén, hogy a kivitt szállítólevelekből megnézi, mennyi az összbevétel, majd ezekből kivonja a terminálból kapott blokkok alapján a kártyás bevételt, és a fennmaradó különbséget adja le készpénzben.


velem is előfordult már egyébként többször, bár én a kapuig kimegyek, hogy mikor meglátta a kezemben a kártyát, akkor mondta, hogy jah, kártyás? és hozta a terminált, de volt már olyan is, hogy otthagyta, és visszament érte. addig persze odaadta, ne hüljön ki, ameddig visszaér.


én is futárkodtam 1 hónapot, velem is előfordult az, hogy ottfelejtettem, de az is, hogy a diszpécser nem írta rá a szállítólevélre(vagy akkor éppen a srác nem mondta, hogy kártyával fizetne...ott ez is sanszos volt...), de végül csak szerzett annyi pénzt, és kifizette kp-ban.

2018. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!