Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi borravalót...

Szerintetek mennyi borravalót vár egy pizza/kajafutár vidéki városban?

Figyelt kérdés

Csóró környékről van szó!

Kíváncsi vagyok a véleményekre :)


2020. jún. 29. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
10% környékén szoktam adni, 15 körül, ha illedelmes és szimpatikus.
2020. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
300-400 körül szoktam adni, de mivel nagyon sokszor rendelünk, már kezdem sokallni, hogy havi sokezer forint elmegy csak a futár borravalójára.
2020. jún. 29. 15:51
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Butaság különvenni a borravaló tételét, része a szolgáltatásnak.


Vedd úgy, hogy ennek köszönhetően kedves, esetleg priorizál és feléd kanyarodik először, stb.


Adj fixen 200-300 forintot (gondolom 3-4000 forintos rendelések), az nem tétel, de mégis valami.

Állítólag vannak olyan proletárok, akik semmit nem adnak, úgyhogy annyival is teljesen rendben leszel.

2020. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
62%
Nem vagy köteles borravalót fizetni, hiszen azért kapja a fizetését, hogy kiszállítsa a rendelést. Ha nem adsz akkor nem, nincs abból semmi, sokan nem adnak. De ha adni akarsz akkor annyit adsz amennyit szeretnél (nyílván ne 100forintot, mert annál még az is jobb, ha semmit nem adsz).
2020. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Én legtöbbször nem szoktam adni. Nekem se ad senki ha cnc-n legyártok 200 kormányöklöt. Ez is egy munka. Ha szimpatikus és illedelmes akkor szoktam adni 200-300 forintot, de amelyik elvárja annak biztos hogy soha nem fogok adni 5 forintot se.
2020. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk 2 számmal leljebb lévő házba rendelem a pizzát, az 200 forinttal olcsóbb. Ezért nem adok borravalót a futárnak.

A covid19 korlátozások alatt minden futárnak adtam 500ast, mindegy, mit hozott. De az más tészta!

Amúgy ha jó fej, 100-200at adok. Ha bunkó akkor is, de hozzá teszem, hogy ezt azért kapja, hogy ne legyen bunkó a következő címen lévővel, mert nem mi tehetünk a gondjáról és remélem sikerül megoldania.

Másodszorra is bunkó, ugyan ez, de írok a főnökének. Harmadszorra is bunkó, visszaküldöm a kaját, kritikát is írok róluk több fórumon is és többet onnan nem rendelek.


Egy futárnak lehet rossz napja. Sőt! Közlekedés elég stresszes tud lenni. De az, hogy mással ezért bunkó - ez nem járja.


A postásnak simán adok nagyobb borravalót, mert náluk meg tanárként is többet kerestem!

2020. jún. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Heti 2-3 alkalommal rendelek, 1200-2000 ft között alkalmanként. 200-at szoktam adni, mindig rendesek és gyorsan kihozzák, már ismerem is őket, ritkán jön olyan, akit nem láttam még.
2020. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Én tényleg csóró vagyok, ezért nem sűrűn rendelek, hanem negyedóra alatt összerakok egy tapsi pizzát, hamarabb mintha a megrendelésre várakoznék.

ELLENBEN, ha egy szökőévben mégis valamiért hozatni kell, akkor 300-at szoktam adni, mert a csóróságom okán jobban átérzem más nyomorát.

2020. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés minden héten ide kerül.

Van kereső is.

Csaxxólok

2020. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!