Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mitől laktató egy étel?

Mitől laktató egy étel?

Figyelt kérdés
Mármint mi határozza meg, hogy egy étel laktató-e és mik hatnak a laktató érzést nyújtó hatására? Kalória vagy tápérték vagy mi?

2020. aug. 6. 11:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg azok a laktató ételek amikben sok a rost.

De vannak emberek akiket a fehérje laktat, másokat a szénhidrát. És a szénhidrátosok közé tartozok.

2020. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nincs ennek objektív mércéje...? Nagyon csodálkoznék, ha tényleg nem lenne...
2020. aug. 6. 11:36
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Elöször is írd meg, mi szerinted a "tápérték", mert az normál esetben a kalóriát jelentené.

Másrészt attól laktató, hogy nem leszel rögtön éhes, ha megetted, azaz amiben aránylag sok rost van - ami föleg a zöldségfélékre jellemzö.

2020. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A zöldségek laktatóak...? :O Ezt most hallom először.


Amúgy igen, onnan jött a kérdésem, hogy minél éhesebb vagyok, annál inkább mit érdemes ennem? Zöldséget...? A kalóriatartalomnak semmi köze ahhoz, hogy mennyire laktat?


Azt sem tudom, mit jelent a tápérték szó, de úgy hangzik, mint valami tudományos szó, amelynek van egy számbeli értéke - vagy nincs ilyen?


Helló Földlakók: a Holdról jöttem... :D (és nem, nem trollkodom, eskü!)

2020. aug. 6. 11:44
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
van ami fizikailag tolti meg a gyomrodat, pl a rostok. de van aki feherjetol is erez telsegerzetet. en nem, en szenhidratos vagyok, ha nem eszek eleg szenhidratot, egyszeruen nem erzem hogy eleget ettem volna
2020. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A zöldségek laktatóak! Ezért értelmes dolog sok - és lehetöleg nem agyonfözött - zöldséget enni, mert kevés bennük a kalória, viszont kisebb mennyiséggel is teltség-érzetet ad és hosszabb ideig.

A kalóriatartalomnak nem igazán van köze ahhoz, hogy mennyire laktat egy étel, éppen ezért csúsznak el nagyan sokan fogyókúra esetén, hogy nem igazán van tele a gyomruk, és azt hiszik, nem ettek sok kalóriát.

Egy tábla csoki (10 dkg-os) kb 580-590 kcal, amitöl azért nem laksz jól, ugyanilyen súlyú zöldborsó (ami a kalóriásabb zöldségek közé tartozik) 91 kcal, egy tányér ( 40 dkg) borsófözelék meg átlagban 350 kcal, és ettöl garantáltan jobban jóllaksz, mint a tábla csokitól!

2020. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs objektív mércéje és nem csak a kalóriatartalmon múlik.
2020. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

[link]

Ezen a fotón mindegyik tányéron 200 kcal-nyi étel van. Szerinted melyik laktat jobban, egy kanál vaj vagy másfél kiló zeller?

2020. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Upsz, a második fotót lehagytam:

[link]

2020. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem attól laktató, hogy a számomra kedvelt ételből telerakom a gyomrom, az agyamban is kielégülés van a finom ízek miatt.

Számomra nem kedvelt ételből hiába eszem, hiányérzetem marad.


Szándékosan nem írtam, hogy mik a részemről kedveltek és nem kedveltek, mert ezen nem akarok vitát generálni.

2020. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!