Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit csinálnak a vegánok...

Csigásdió kérdése:

Mit csinálnak a vegánok akkor, ha véletlenül megesznek valamit, ami nem vegán?

Figyelt kérdés
Mivel én tini vegán vagyok, egy húsimádó családban, sokszor félek attól, hogy próbálnak a nagyszüleim valami állati eredetűt csempészni a kajámba, pl.: nem vegán panírozás ,stb. Ha később kiderül, hogy nem vegán dolgokat ettem, akkor mit csináljak?

2020. aug. 13. 07:33
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
85%
Főzz magadnak.
2020. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
55%
'tini vegan' - maradjunk abban, hogy psziches gondjaid vannak es etkezesi zavarod. a veganizmus (a vegetarianizmussal ellentetben) egy szelsoseges es karos etkezes, hianybetegsegek kialakulasahoz, fejlodesi zavarokhoz vezet, kulonosen ilyen fiatal korban.
2020. aug. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:
Itthon magamnak főzök, de mamáéknál nem lehet
2020. aug. 13. 08:20
 4/56 anonim ***** válasza:
94%

semmit nem csinálnak.

ahogy értem ez arról szól, hogy ne kínozzuk az állatokat. így próbálja berendezni az életét.

ha nem tud róla akkor nem tud róla, akkor nincs mit tenni.


amúgy tényleg okosan kell vegánnak lenni, fel kell szedni sok tudást étkezésről.


meg b12 asszem jóy tesz mellé.

2020. aug. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
91%

A legjobb megoldás szerintem, ha nem eszel "megbízhatatlan" kajákból. Én érzékenység miatt nem ehetek bármit, nem is szoktam bárki főztjéből enni. meg lehet szokni, bár eleinte okozhat konfliktust, vannak páran akik nem igazán hiszik el hogy az ő varázslatos főztjük nem mindenkinek alkalmasak, de ezzel nem kell foglalkozni. :)

Egyébként pedig semmit nem kell csinálni, előfordulnak balesetek, az etikai vegánság alapelve úgyis az, hogy tudatosan/szándékosan ne okozz elkerülhetetlen kárt. Na most ebbe értelemszerűen nem tartozik bele az, ha tudtodon kívül fogyasztasz valamit. Nincs semmi akkor.

x évnyi vegánság után én lehet hogy bedobnék egy laktáz enzim tabit, ha megtudnám hogy véletlenül tejeset ettem, hogy kisebb eséllyel kössek ki a budin, de ennyi.

2020. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
84%
Úgy mégis mit tudnál csinálni utólag? Semmit, max tudomásul veszed, hogy semmi bajod nem lett tőle és a világ sem dőlt össze.
2020. aug. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
77%

#6

A "semmi bajod nem lett tőle" azért óvatosan kezelendő, ha hosszú ideig nem fogyasztasz ilyesmi élelmiszereket, akkor nagyon is lehet tőle bajod (hasfájás, gyomorégés, hasmenés, hányinger, stb).

2020. aug. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
31%

A "semmi bajod sem lesz töle" eléggé hülye megjegyzés, igen sok mindenkinek komoly gyomorproblémákat okoz, adott esetben akár kórházba is kerülhet! Szóval jobb, ha nem írsz ilyen hülyeségeket!

A párom vegán, nemrég egy ismerösnél sült krumpli volt a körítés, az elsö falatnál észrevette, hogy zsírban sütötték, többet nem evett belöle, ennek ellenére egész nap hányt töle!

2020. aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
49%

Tini-vegán=liba.

Indiában sem az egész országra jellemző, hogy nem esznek húst, de az egy életforma része, messze nem csak étkezés. Mint ahogyan a jóga sem csak tornagyakorlat.

Itt Eórópában (és máshol) nem eszik húst az csupán divatmajom, demagóg hülye. Tudom, le leszek pontozva, de ez az igazság.

A leölt állatok meg sem születnének, ha nem akarnánk enni belőle. A szarvas az erdőben nem miattunk születik, de a boci igen.

A lényeg az, hogy lehetőleg felesleges fájdalmat ne okozzunk sem életében, sem halálában.


Ha véletlenül eszel egy kis állati eredetű dolgot, akkor így jártál. Semmi sem fog történni veled.

2020. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
60%

Ilyenkor azt hiszik a vegánok, hogy valami katasztrófa történik, mondjuk elvesztik a vegán szupererejüket?

https://www.youtube.com/watch?v=CgEmxGL1JvQ

2020. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!