Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ehető és mérgező gombákról könyv?

Ehető és mérgező gombákról könyv?

Figyelt kérdés

Édesapám imád gombázni, de nem mindig biztos egy-egyben, hogy mérgező vagy sem, ezért szeretnék venni születés napjára egy ilyen könyvet. Tud valaki ajánlani egy jót, amibe sok féle gomba faj van, és a vele összetéveszthető mérgező fajtáját is megmutatja? Jó leírással, színes képekkel. Nincs fix ár, szóval bármi lehet.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2020. aug. 17. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a könyvek nem elegendöek, mert ahhoz, hogy tényleg biztos lehessen valaki a dolgában, legalább egyszer élöben kell látni a gombát, meg azt is, amivel elvileg összekeverhetö.


De ez az oldal nagyon alapos, jó képanyaggal, esetleg segít neki:

[link]

2020. aug. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Évek óta gombázik, és látott már sokat, csak van hogy elbizonytalanodik benne. Ezért akarom a könyvet, ami jó is, mert ő könyvből szeret olvasni.
2020. aug. 17. 12:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem akarok okoskodni, és nekem is van jó néhány könyvem, de azért mégis adnék egy tanácsot. Kéretlenül is. Azt a gombát, amiben bizonytalan, ne szedje le. És ha mégis leszedi, tanulmányozza könyv után, de ne egye meg. Csak azt a gombát szabad leszedni, és megenni, amiben biztosak vagyunk.


Mi is nagyon régóta gombászunk - családostól - és úgy védjük ki a veszélyt, hogy csak azt a gombát fogyasztjuk el, amit tökéletesen ismerünk. Ez úgy nagyjából 8-10 fajta gomba, és ellenállunk a kísértésnek, ha más fajta kerül az utunkba.

2020. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetesen ő se szedi le, de mivel az internethez nem ért, és nem is szereti így nehéz neki tanulmányozni. Erre kell a könyv. Nem azt mondom, hogy a világ összes gombája legyen benne, csak a legismertebbek. Erre kellett volna a segítség... Nem kioktatást szerettem volna, csak a kérdésemre választ. Nem azt mondom, hogy a könyvtől világi gombász lesz, de sokkal többet tudna tanulni, mint így. Mindegy is, majd kérek máshonnan segítséget. Köszönöm a válaszokat. :)
2020. aug. 17. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nem tudom, nekem legalább öt könyvem van, de régiek, nem tudom, ma már kiadják-e őket. Szerintem menj be egy könyvesboltba, és érdeklődj. Bocs, ezt sem kioktatásnak szántam.
2020. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

A szakellenőrök általában ezt szokták ajánlani: Ewald Gerhardt - Gombászok kézikönyve. A legújabb kiadást keresd, amit Locsmándi Csaba és Vasas Gizella szerkeszetett át a magyar viszonylatra.

Nem lesz olcsó, de megéri.

Ami pedig a csúcs, de az magyar nyelven nem elérhető egy tizenvalahány könyvből álló olasz kiadás, amelynél például egy egész könyvben csak a csiperkék vannak. Kb 20 ezer oldal, ha jól emlékszem majdnem 200 ezer az ára, de az már tudományos szakanyag, az nem sima gombászáshoz való.

2020. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!