Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 50-es 60-as korosztály,...

50-es 60-as korosztály, kiskorotokban, ha nem volt otthon csoki, cukorka, mit ettetek?

Figyelt kérdés
Én kristálycukrot kevertem össze citromlével vagy tojássárgájával :)

2020. szept. 1. 16:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Én harmincas korosztály és nálunk sem volt otthon édesség, a szüleim soha nem vettek és nem is engedték. Emlékszem gyerekként próbálkoztam a vajas cukros kenyérrel, aztán végül maradtam a gyümölcsöknél. Felnőtt koromra se szerettem meg az édes ízt, szóval most sincs otthon édesség :D
2020. szept. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Kakaópor cukorral
2020. szept. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem volt, hát nem volt. Nem dőlt össze a világ.
2020. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Tojássárgája cukorral-kakaóporral kikeverve.
2020. szept. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám is evett cukros vajas kenyeret, meg epret cukros tojássárgával.


Meg lekvárt. Kenyérrel vagy kanállal.

2020. szept. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Pezsgőport tunkoltunk az ujjunkkal. :-D
2020. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Lekvárt háztartási keksszel. :) 1,20 volt az ára. Arra már nem emlékszem, hogy kilója, vagy 10 deka...
2020. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 citromfűlevél ***** válasza:
95%
Kockacukrot :)
2020. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

68 éves vagyok és "csak úgy" nem volt otthon cukorka meg csokoládé.

Nem tudom másoknál hogy volt, de mi ilyesmit csak valami alkalomból kaptunk. Pl. Mikulás, húsvét, születésnap, vendégek jöttek és hoztak. A csoki az arra volt hivatott, hogy a valamilyen ünnep fényét emelje és ajándéknak számított, amit kockára beosztottunk.

De a hétköznapokban eszünkbe sem jutott.

Ha mentünk Állatkertbe, Vidámparkba, valami búcsúba, ott kaptunk egy zacskó selyemcukrot, vagy krumplicukrot, ezt el kellett feleznünk a húgommal. Kaptunk vattacukrot, vagy egy-egy gombóc 50 filléres fagyit.

Ennyi volt!

Viszont anyánk minden hétvégén sütött valamit, kuglófot, buktát, csigát, batyut, piskótatekercset, rétest és hasonlókat.

Nem volt különösebb édességigényünk, mert szinte nem volt nap, hogy ne ettünk volna lekváros kenyeret reggelire/tízóraira/uzsonnára.

2020. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

40-es vagyok. Soha nem volt otthon nasi. Így nem nasiztunk. Nem véletlen, hogy akkor kevesebb volt az elhízott.

Ha vendégek jöttek, vagy ünnepekkor sütöttünk, esetleg vettünk ropit, kekszet.

2020. szept. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!