Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Élvezitek az evést?

Élvezitek az evést?

Figyelt kérdés
Azon túl, hogy létszükségletet elégít ki, élvezitek a táplálkozás folyamatát?

2020. szept. 17. 08:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, minden alkalommal
Igen, gyakran
Igen, de csak néha
Nem, soha
Egyéb
62 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Persze. Nem értem a kérdésedet, kedves fényevő, vagy mi a franc vagy.
2020. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok fényevő kedves válaszoló. Megpróbálom kifejteni, hogy megértsd.


Nem minden cselekedetünk vált ki kellemes érzést, vagy élvezetet. Például az hogy sétálok egyet, az tudom hogy jó, és ha egész nap nem mozogtam eleget, akkor nagyon is jól tud esni. De van olyan, hogy muszáj elmennem a boltba, semmi kedvem mászkálni, fáradt és nyűgös vagyok. Ilyenkor nem jó.

Ugyanígy az evés is. Van hogy már nagyon éhes vagyok, és amikor a kedvenc étel izeit érzem a szamban, az valami fenséges. De van amikor csak gyorsan bedobok valamit, mert tudom, hogy csak sokára fogok enni. Ez utóbbi meg nem élvezetes, csak a létszükségletet kielégítése.

2020. szept. 17. 09:04
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindig. Amit nem úgy kell érteni, hogy utálom, vagy nem eszem. Csak szerencsére nem az evés az örömforrás az életemben. Eszem, mert enni kell. Persze, élvezem is időnként. Főleg, ha valamivel összekapcsolódik, ünnepléssel, utazással, vagy ha valami extra finomat, kedvencemet eszem. De a hétköznapokban nem az evésről szól az életem.
2020. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekem pl 5 evesbol kb 1 esik jol. Sokat dohanyzom, egeszsegtelenul elek, a kaja csak ritkan esik jol. Igazabol nem is eszek sokat, max 3x egy nap.
2020. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem azt mondom, hogy nem esik jól. Jól esik, különben nem ennék. De különösebben nem élvezet. Nekem az élvezet mást jelent :)
2020. szept. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag minden étkezést élvezek - kivéve, ha valahol elrontott ételt kapok.

Éppen ezért szeretek kipróbálni különbözö fogásokat, mert rengeteg új, pozitív élményt kapok

2020. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a lehetőségek szerint mindent próbálok az életben élvezetessé tenni.

Persze, enni létszükséglet, de nem mindegy, hogy ezt mivel teszed.

Futtában, papírból benyomsz 30 dkg párizsit fél kiló kenyérrel, vagy megadod a módját még egy kelkáposzta főzeléknek is azzal, hogy a legjobban készíted el és rendesen megterítve leülsz és nyugodtan megeszed.

Levegőt venni is létszükséglet, de nem mindegy, hogy ezt egy városban teszed, a hatsávos autóút mellett, vagy egy erdőben, csörgedező patak mellett.

Igen, én szeretek étkezni.

2020. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút értem és egyetértek azzal, amit a kiegészítő hozzászólásban írtál. Én egy ideje igyekszem tudatosan úgy enni, hogy minél gyakrabban valóban élvezzem a dolgot. Amellett, hogy kielégítőbb, és egyszerűen jobb érzés, leadtam körülbelül 30 kilót is ahhoz az időszakhoz képest, amikor sokszor csak megszokásból vagy unalomból ettem. Azt azért megjegyzem, hogy a körülmények szempontjából szerencsés helyzetben vagyok, mert például megtehetem, hogy a munkahelyen akkor fogyasztom el az ebédemet, amikor akarom, nem fix ebédszünet van. Így aztán mindig megvárom, amíg valóban éhes leszek, és csak akkor veszem elő.
2020. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Mióta kisbabát várok, azóta nem :D
2020. szept. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nekem csak egy szükséges rossz. Nem az evés körül forog a napom, csak azért eszem, mert idegesít a gyomorkorgásom. Igyekszem minél hamarabb túlesni rajta, nem csinálok belőle szertartást, enélkül is éppen elég időt vesz el az étel elkészítése, elfogyasztása és utána a mosogatás.
2020. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!