Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért a a cukor az ellenség?

Stampi János kérdése:

Miért a a cukor az ellenség?

Figyelt kérdés
Italt, szörpöt vagy élelmiszert már nem is lehet olyant venni, ami ne tartalmazna valamilyen édesítőszert. A cukrot meg szinte méregnek tartják. Élelmiszereken büszkén hirdetik, hogy 0% cukrot tartalmaz. Én szeretnék olyan élelmiszereket is látni, ami 0% édesítőszert tartalmaz. Ti hogy vagytok vele?

2020. szept. 24. 00:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Olvasd el a cukorblues könyvet meg van pdf-ben abból kiderül .
2020. szept. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Én már az ilyesmit nem veszem komolyan. Időről időre kikiáltanak valamit ellenségnek (cukor, tojás, zsír, só, koleszterin, akármi) aztán meg mégsem. A lényeg szerintem mint az élet többi területén is a mértéktartás.
2020. szept. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Kettessel értek egyet. A modern ember legnagyobb problémája, hogy sokkal-sokkal több kajához jut hozzá, mint bármikor korábban, ráadásul munka és mozgás nélkül. Még a boltba járást is meg lehet spórolni vagy minimalizálni lehet.


A mértéktelen kalória-, szénhidrát-, zsírbevitel pedig betegségeket okoz. Nincs olyan élelmiszer, aminek az egyoldalú vagy túlzott fogyasztása ne okozna gondot. Mivel a mértéktartás a legnehezebb és a plebset nem lehet rávenni semmilyen módon, ezért ahogy kettes is írja, állandóan kerülendő "ellenségeket" kell kreálni... holott nem havi egy szelet krémestől vagy pohár szörptől lesz valaki cukorbeteg. De napi kettő már jócskán növeli az esélyét.

2020. szept. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

+10 szavazat a 2-esnek, főleg a MÉRTÉKTARTÁS említése miatt! itt a lényeg! :)


A víz is mérgező, ha valaki 20litert iszik naponta... :-D

2020. szept. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Én egyáltalán nem tapasztalom, hogy ne lehetne édesítőszer nélküli ételeket venni. A cukor nem ellenség, csak sok embernek nehéz belőle mértéket tartani, mert ugye arra vagyunk huzalozva, hogy a cukor egy nehezen hozzáférhető kincs és ha találunk, akkor fel kell falni az összeset. Ezért teljesen érthető, hogy bár napi néhány teáskanálnyi lenne ideális a szervezetnek, a gyakorlatban nagyon könnyű ezt túllépni.


Én igyekszem a javasolt kereten belül maradni, de ettől még nem használok édesítőszereket. Egyszerűen kevésbé édesre készítem az ételeket, kifejezetten édes ételből pedig kevesebbet készítek. Igaz, üdítőket egyáltalán nem szoktam vásárolni, de emlékeim szerint azok között is általában létezik még a cukorral készített fajta. Lehet, hogy a legolcsóbbaknál nem, talán azért, mert az édesítőszerek még a cukornál is olcsóbban biztosítják az édes ízt? Ez talán lehet az ok.

2020. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Várj Jani, mindjárt megválaszolom, csak még be kell adnom az inzulint!
2020. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Azért, mert csomó népbetegség a túlzott gyorsan felszívódó szénhidrát, köztük cukor miatt alakul ki, természetesen azért, mert nincs lemozogva. Ha valaki megeszi az extra mennyiségű cukrot és lemozogja, de komolyan, annak semmilyen káros hatása nem lesz. Ehelyett az emberek ülőmunkát végeznek, autóban ülnek, otthon a TV vagy számítógép előtt ülnek. Mozgás nuku, így már viszont elég káros. Napi ajánlott cukorbevitel egy teáskanál per nap. Ebbe már a készétel, nasi, szörp, üdítő, energiaital, csoki stb. is beletartozik. Szerinted mennyien tartják be?
2020. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a szalámiban/felvágottban is van cukor! Nézd, csak meg!
2020. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7: nem, nem egy teáskanál, annál azért több. A szabad cukorra az vontakozik, hogy a kalóriakeret 10%-a, de lehetőleg csak 5%. Ha 1500-as kerettel és az 5%-kal számolok, ami egy kisebb termetű, ülőmunkát végző ember szükséglete, akkor is kb. 20 g jön ki, ami egy csapott evőkanál kb. Nagyobb termetű embernek még több.


És ez a WHO-ajánlás eleve csak a szabad cukrokra vonatkozik (tehát minden hozzáadott cukor+a gyümölcslevekben levő cukor, de a zöldségekben, gyümölcsökben természetesen előforduló és préselésen át nem ment cukor nem számít).

2020. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Mert buták az emberek. Az édesítőszer sokkal károsabb, mint a cukor, de valahogy el kell adni ezeket a termékeket is és itt jön képbe a marketing. Pedig ha mértékkel fogyasztjuk a cukros javakat, akkor az ég világon semmi bajt nem okoz.
2020. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!