Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A húsevők mégis honnan szedik,...

A húsevők mégis honnan szedik, hogy egy vegának "büdös" egy nem vega? Pont, hogy ők az ellenségesek velünk! Komolyan kérdezem (. )

Figyelt kérdés

Komolyan kérdezem, mégis mikor találkoztatok olyan vegával, aki csúnyán nézett, leköpött, undorító gyilkosnak stb-nek nevezet vagy egyszerűen nem állt veled szóba, azért mert húst eszel??? Honnan szeditek ezeket???


Pont hogy a húsevők azok, akik mindig megakarják nekem mondani, mi a helyes, mi az élet rendje, mi az egészséges és totálisan hülyének (sőt hallottam már az elmebeteg kifejetést is) néznek, azért mert nem eszel állatot tiszteletből...


Tehát a kérdés. Mikor találkoztál olyan vegával, aki mindenképpen meg akart téríteni és csúnyákat mondott neked?


(gondolom amcsi filmekből, aminek a vega sztereotípiához hű szereplő fintorogva nézi a húsevőt az étteremben, majd "húst enni gyilkosság!Gyilkos vagy!" felkiáltással otthagyja a randit)


2014. szept. 27. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
vegán nethuszárok kommentjei szoktak ilyenek lenni, a napi gyakorlatban valóban a vegákra néznek furán az emberek. Én majdnem minden nap eszek húst, de rohadtul nem érdekel, hogy más mit akar enni. Ha vegetáriánus vendégünk jön néha, akkor neki főzünk külön, nem kell ebből nagy problémát csinálni senkinek.
2014. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég egy hozzászólásban olvastam ilyet, azelőtt sosem találkoztam ilyesmivel. Intoleranciával persze igen, mindkét oldalról.

Én középen állok (bár a vegákhoz közelebb, havi egyszer eszem húst), engem minden csoport intoleránsai támadnak :)


Vegánok tudnak hihetetlenül ellenni maguktól, a húst is evők pedig baromira tájékozatlanok és szórják a téveszméiket. Persze ezek csak a legrosszabbak, a normális ember normális marad, ha eszik húst, ha nem.

2014. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"Komolyan kérdezem, mégis mikor találkoztatok olyan vegával, aki csúnyán nézett, leköpött, undorító gyilkosnak stb-nek nevezet..."


Igen, sajnos nem is egyszer. Mondjuk le nem köptek, de a többi kb. stimmel.


"Mikor találkoztál olyan vegával, aki mindenképpen meg akart téríteni és csúnyákat mondott neked?"


Hadd ne írjak már dátumokat, de az elmúlt években azért ez előfordult néhányszor.


Ne értsd félre nem azt mondom, hogy a vegák többsége ilyen, de a saját bőrömön tapasztalom, hogy vannak ilyenek és innentől kezdve nincs min vitázni.


Tudom én az, hogy a másik oldalon is vannak bunkó beszólások, amiket szintúgy nem helyeslek, mert mindenki úgy éli az életét, ahogy jónak látja, nincs értelme bántani érte.


De én nem vegaként nem szólom le a vegákat, szerintem az én elvárásom is jogos lenne, hogy ha engem se bántsanak.

2014. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmus..


Nézd a 20. választ!

Én nem érzem, hogy előtte kapták volna az ívet a vegák.


A 32%-os pont pedig azt jelzi, hogy az olvasók harmada elfogadja ezt a véleményt.

Szóval, ha az olvasók fele, akkor a vegák döntő többsége úgy vélekedik, hogy büdösek a húsevők.


Eddig toleráns voltam a vegákkal, részben meg is értem őket.


Ha jött ismerős, akkor előtte el is tüntettem a rántotthúst, ilyesmiket, hogy ne fintorogjon, de akkor innentől szarok bele, sőt majd én is a piszkálódók táborát fogom gyarapítani.

2014. okt. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jabocs, nem húsevő, hanem büdös dögevő vagyok!
2014. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4-es részben jogos, indokulatlanul fakadt ki az illető, de most linkelhetnék neked 50 kérdést és 100 kommentet, ahol eszetlennek, bolondnak, idiótának és még cifrábbnak nevezik a vegákat. Többen.


Nem értem, ha valakit ennyire zavar a vegák léte, miért olvassa ezt a témát?

Miért fáj az, hogy valaki ást eszik? Hihetetlen hogy ennyire intoleránsak az emberek egymással szemben.

Külföldön élek és itt mindenhol van vega fogás az étlapon, mégha csak 1-2 is, minden terméken fel van tüntetve, hogy vega-e. Soha senki egyetlen munkahelyen sem szólt meg, hogy én nem eszek húst. Persze kicsit csodálkoztak, meg kérdezték hogy tegnap mit főztem, de rosszat sose mondtak.

Ha társaságban vagyunk, akkor sem gond, senkit nem izgat, hogy mi mit eszünk. (párom is vega már vagy 15 éve)

Igaz, itt rengeteg a más vallású, külföldi ember, akiknek vannak "nem európai" étkezési szokásai és ételei. Úgy általában toleránsabbak, mint a magyarok.

2014. dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért olvasgatok itt, mert érdekel, meg tudom érteni és szimpatizálok a vegákkal.

DE semmi pénzért nem tudnék lemondani a húsról.

Ha 4 napig nem eszem húst, akkor teleehetem magam, de olyan mintha éhségre csak vizet innék.

Tele vagy, de érzed, hogy nem az igazi...


Az meg, hogy más mit eszik, akkor tartozik rám, ha én fizetem.

2014. dec. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, olybá tűnik hogy törölteted innen a válaszokat...és nem csak azokat amik gyűlölködnek stb hanem azt is ami pedig szorosan a témához kapcsolódik..

Nem tudom hogy gondolod ezt, ha előre eltervezted hogy a saját kérdésednél csak neked lehet igazad akkor oké, ellenben ez kétszínűség és te sem vagy különb azoknál akiket a kérdésben említesz..

2014. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!