Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi energia italt fogyaszth...

Mennyi energia italt fogyasztható?

Figyelt kérdés
Néha szoktam inni de nem gyakran, az lenne a kérdésem hogyha havi kb 2x iszok akkor az mennyire káros?

2020. szept. 26. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ez egyáltalán nem káros, feltéve ha nem vagy mondjuk 15 év alatt
2020. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon AKÁR a havi kettő is káros lehet.
2020. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Napi 4-5 doboz átlagos szervezetnek. Energiaital semmivel sem károsabb, mint a kávé vagy a gyümölcsitalok, vagy a cukros üdítők. Ha magas a vérnyomásod, nyilván ne igyál belőle sokat, mert a koffein felpörgeti a szívedet, ugyanúgy mint a kávé. Valaki kávéból is megiszik egy nap 5-10 pohárral, és semmi baja nincs, más meg 2 után már kiesik a szíve a dobogástól. Te ismered a testedet. Én nekem napi 2 energiaital elég, régen 3-4 is megittam, de árban nagyon sok, és olyan sok változást nem éreztem magamon.
2020. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
#3 Napi 2 energiaital eléggé káros a szervezetnek. Én is iszom, de ez a mennyiség már bőven sok. Már csak a cukortartalom miatt is. Mint ahogy cukros üdítőt sem egészséges naponta több pohárral inni. Ennek a hatásai leginkább hosszú távon jelentkeznek, tehát az hogy most esetleg nem érzel semmit, az közel sem megnyugtató.
2020. szept. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

3-as hatalmas baromságot írt. Az energia ital rendszeres fogyasztása nem káros? Ne viccelj már. A példa, amit felhoztál szintén káros, napi 10 kávé tönkreteszi a szervezeted.


Ha koffeint szeretnél bevinni a szervezetedbe hirtelen és viszonylag egészséges életmódot szeretnél élni, akkor napi 2 kávénál nem iszol többet (nem a kutyulós 3in1ről beszélek, hanem a rendesen lefőtt kávéról).


Ha nem hirtelen, hanem az egész napod szeretnéd frissen élénken tölteni és ehhez koffeinre van szükséged, akkor zöld tea (akár hidegen áztatott is szóba jöhet, nyilván nem lesz olyan erős és nem a pickwick és társairól van szó) vagy fekete teát, vagy a legjobb, ha facsart citromos vizet iszol egész nap.


A teljesen mesterségesen előállított energia italt meg el kell felejteni. Még akkor is, ha elhiszed hogy 1000mg ilyen 2000mg olyan vitamin van benne. Káros és kész.

2020. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi es nincs egyéni érzekenység akkor nem gond.. de jobb az egeszséges életmód! Én kávet sem iszom, nem kell..
2020. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Napi egynél nem szoktam többet inni.
2020. szept. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!