Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Odafigyeltek a szelektív...

Odafigyeltek a szelektív hulladékgyűjtésre élelmiszerekkel kapcsolatban ? Ha igen, mióta? Vajon 10-ből hányan figyelnek erre oda ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 6. 07:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Kivancsi vagyok a valaszokra majd es abbol a statisztikadra. 10-ből 1-ként. Igen, odafigyelek. Van szelektiv szemetesem a házban is.
2020. okt. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk nem keletkezik élelmi hulladék ami marad a kutya macska meg eszi .
2020. okt. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

Náluk - nem Magyarország - már huszonéve megy a szelektív hulladékgyüjtés, itt az a természetes, hogy mindenki odafigyel erre.

Eleinte a nem megfeleön szétválogatott szemetet nem vitték el a szemetesek (erre kifejezetten fel lettek szólítva), igy az emberek igen hamar megtanulták, hogy oda kell figyelni. De a többség eleve képes volt már akkor felfogni, hogy ennem értelme van, ezért nem igazán kellett öket eröltetni erre.

A kérdésedre: odafigyelek minden esetben a szelektív hulladékgyüjtésre, és felénk 10-böl minimum 9,9 ugyanezt teszi.

2020. okt. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

*Nálunk

nem megfelelöen

ennek


Bocs az leírásokért!

2020. okt. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
3, melyik országról/városról van szó ?
2020. okt. 6. 07:33
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Tavaly Svédországban voltam rokonoknal. A mini 4lakasos panelek kb. 10-15 kozotti terben volt egy kis epulet. Csak szelektiv szemetet helyeztek ott el. Eszmeletlen volt. Semmi bűz. Volt vagy 20 tároló. Nagyobbak a muanyagnak, papirnak. Külön volt a lejárt elemnek kisebb, villanykortenek. Uvegeknek. Ez kint kötelező. Az udvar vegen komposztalo. A lakasban lévő kicsi szemetest max20l est kb. 1hetig töltik, ami nálunk itthon Mo. Kb. Napi 2x megtelik es viszem le a szemetet a lakasbol, ugyh szelektiven gyujtom a papirt, muanyagot. Megkerdeztem, őket, hogy ez nem fárasztó, azt mondtak, hogy egyaltalan nem es vagy 20 éve igy elnek.
2020. okt. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
a 3-as vagyok: Németország, azon belül Bayern, itt mindenhol ez az érvényes.
2020. okt. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
17%
Szelektv micsoda?
2020. okt. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%

Majd amikor a panelokban is megfeleoen biztositjak, es nem csak latszatra! Kertes hazban konnyu!

De en egyelore csak azt latom, hogy a kis lakasomban amit gondosan szetvalogattam (helyhiany miatt kesz mutatvany) a kukasok osszeontik egy nagy autoba es rohognek kozbe!! Akkor mi ertelme?! Mibek gyujtaem kulon, ha utana egyben lesz?

Es ha akar egyetlen darab papir is van pl. a muanyagosba, vagy ilyesmi mar az egeszet a kommunalisba öntik, na hat igy semmi ertelme.

Majd akkor folytatom, ha eljut a szemetelesi kultura szinvonala a bekasegge alol, legalabb a vizpartig...

2020. okt. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt sokszor cáfolták már. De még ha így is van, ez önmagában nem indok véleményem szerint arra, hogy ne gyűjtse mindenki szelektíven.Ha Juliska nemtörődöm, Mariskának nem kell követnie rossz példát.
2020. okt. 6. 08:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!