Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Eufórikus állapot a kólától?

Eufórikus állapot a kólától?

Figyelt kérdés

Egyszer 13 évesen rengeteg Pepsi kólát ittam meg egyszerre, (kb. 7-8 dobozzal) és utána 1 óra elteltével nagyon kellemes, ellazult, eufórikus állapotban részesültem. Minden boldogsàggal töltött el ami csak körülvett, és úgy két óráig éreztem az alatt alig bírtam megmozdulni, nagyon elzsibbadtam, egy székben ültem egész végig lábtámasszal, és csak zenét hallgattam a hatás alatt.

Utána néztem, találtam is egy cikket ami arról ír hogy mi történik a kóla elfogyasztása után a testünkben, de ebből csak ezt az egyet találtam úgy konkrétabb magyarázatot nem találtam mi okozhatta ezt. Ez életemben 3szor sikerült úgy igazán egyszer coca kólával is, azóta már nem nagyon sikerült úgymond beálljak tőle, általában előbb dobom ki a taccsot.

A kérdésem az hogy ez mitől lehetett anno? Illetve ha valóban el lehet érni önmagában a kólától ilyen állapotot akkor hogy érdemes próbálkozni? Hány percenként érdemes meginni egy dobozt/bögrét?

Valaki tapasztalt hasonlót?



2020. nov. 20. 00:08
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
17/F vagyok
2020. nov. 20. 00:09
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Cukortól felpörögtél
2020. nov. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Huh te fiú, jól vagy?

Koffein van benne, nem jó vele szórakozni.

2020. nov. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 TR75 ***** válasza:
100%

[link]


A klasszikus jelenet a Megáll az időből :-DDD

2020. nov. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Milyen kóla volt ez? Mármint a coca kólán kívül, amitől legelőször beálltál? És hol lehet ilyen kólát kapni?
2020. nov. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 TR75 ***** válasza:
91%

Ne fogyassz kólát, mert utána olyan leszel, mint Kozso:


[link]


A kóla rossz, érteeeem?

:-DDD

2020. nov. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
A koffein meg a cukor okozhat ilyet, elvileg ennyi kóla kb 2-3 energiaitalnak vagy kávénak felel meg koffein tekintetében, cukorból meg ugye jóval többnek. Alapvetően inkább felpörgeti ez az embert de ha sokat iszik gyorsan akkor akár ilyen hatása is lehet, te meg fiatal kamaszként pláne érzékeny voltál erre. Azért nem érdemes ezzel próbálkozni mert igencsak egészségtelen. Akkor már inkább igyál meg néha néha egy Monstert.
2020. nov. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#5

Pont ilyen volt! :D

Meséltem is a haverjaimnak persze nem vettek komolyan.

2020. nov. 20. 00:41
 9/22 A kérdező kommentje:
*#4
2020. nov. 20. 00:48
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
Hát kb egy 2.5 literes kólában van annyi koffein mint 2-3 csésze kv ban.
2020. nov. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!