Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Eufórikus állapot a kólától?

Eufórikus állapot a kólától?

Figyelt kérdés

Egyszer 13 évesen rengeteg Pepsi kólát ittam meg egyszerre, (kb. 7-8 dobozzal) és utána 1 óra elteltével nagyon kellemes, ellazult, eufórikus állapotban részesültem. Minden boldogsàggal töltött el ami csak körülvett, és úgy két óráig éreztem az alatt alig bírtam megmozdulni, nagyon elzsibbadtam, egy székben ültem egész végig lábtámasszal, és csak zenét hallgattam a hatás alatt.

Utána néztem, találtam is egy cikket ami arról ír hogy mi történik a kóla elfogyasztása után a testünkben, de ebből csak ezt az egyet találtam úgy konkrétabb magyarázatot nem találtam mi okozhatta ezt. Ez életemben 3szor sikerült úgy igazán egyszer coca kólával is, azóta már nem nagyon sikerült úgymond beálljak tőle, általában előbb dobom ki a taccsot.

A kérdésem az hogy ez mitől lehetett anno? Illetve ha valóban el lehet érni önmagában a kólától ilyen állapotot akkor hogy érdemes próbálkozni? Hány percenként érdemes meginni egy dobozt/bögrét?

Valaki tapasztalt hasonlót?



2020. nov. 20. 00:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
16%
Colában miért lenne coffein ?
2020. nov. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

"reszegito coca~cola mamor" :) … mar Fenyo Miki is megenekelte :)


(szerintem csak siman a buborek felment az agyadba) :D

2020. nov. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
95%
Ha a koffein vagy a cukor okozta volna akkor felpörgött volna és nem ellazul.
2020. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%
Nekem szokott lenni ilyen a kólától. Bár nekem másféle kóla ugrott be elsőre :)
2020. nov. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

[link]

Sokmindenre választ ad.

2020. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Ha ebben jelentős szerepet játszik a koffein, akkor kávéval is működik valami hasonló?
2020. nov. 26. 04:00
 17/22 anonim ***** válasza:
70%
Hiperaktív-figyelemzavarosokra szokott a cukor+koffein eufórikus, bódító hatással bírni. Lehet, hogy van ilyen "problémád", csak nem annyira jelentős, hogy feltűnő legyen a mindennapokban.
2020. nov. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
A Foszforsav annyi cukor mellet okozza azt a megelégedésérzetet mint a heroin!!!
2020. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%
18 Nyilván nem akkorát minta heroin de a lényege az, mert az agyban ugyanazt a részt stimulálja. És Megelégedettség érzetet produkál.
2020. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
21%
Hááát nem tudom. Szerintem a heroin az sokkal durvább/jobb 😃
2020. nov. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!