Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kotyogós kávéfőző vs kávégép?

Kotyogós kávéfőző vs kávégép?

Figyelt kérdés
Megéri drága kávégépet venni? Mitől jobb az a kávé?

2020. dec. 10. 13:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Kapszulásra gondolsz? Igazából mindkét fajta kávéfőző jó, de függ attól, hogy te mire vágysz. Ha csak egy szimpla kávéra vágysz, amit csak megédesítesz, meg öntesz hozzá tejet, akkor ahhoz elég a jó öreg Szarvasi is. Ha viszont minden kávézás alkalmával szeretnél valami egyedit belevinni a kávé fogyasztásába, akkor érdemes a kapszulásat választani. Kevesebb macerával jár, rengeteg ízesítésű kávét lehet kapni hozzá, ráadásul némelyik kapszulás kávégéphez akár 20000 Ft értékű utalványt is kaphatsz, melyet le tudsz vásárolni kapszulák formájában. Egy belépő szintű kapszulás példány egyébként pont 20000 Ft körül van, szóval az utalvánnyal mondhatni ingyenesen vehető meg. Arról a 200+ db kávéadagról nem is beszélve.
2020. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

1. Kényelmesebb (benyomod és jön a kávé)

2. Az esetek 99%-ban jobb a végeredmény (bár jó kávé is kell hozzá).

2020. dec. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
86%

Nekünk kv gépünk van

Arra jó hogy gyorsan, könnyen, egyszerűen megvan a kávé

De ha vmi igazira vágyom és van időm már nyúlok is a kotyogós után

Valahogyan sokkal gazdagabb az íze, erősebb és egyszerűen imádom

2020. dec. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előttem szólóknak, a kotyogós/ Szarvasi kávéfőzős élményt nem helyettesíti a kapszulás, erre mindig rájövök, amikor anyukámnál kávét iszom, mert itthon Nespresso van.


A kotyogós kávéfőző tulajdonságai szerintem:

-intenzívebb ízélmény

-sokkal olcsóbb

-bemész a boltba és hazaviszed az őrölt kávét

-tutira nem szennyezed a környezetet

-viszont hetekig ugyanazt a kávét iszod (hacsak nem veszel 2-3 fajtát egyszerre).


Nespresso gép tulajdonságai:

-végtelen kapszula variálási lehetőség, minden napszakban új íz akár

-jóval drágább, egy kapszula 130-200 Ft-ig terjed

-elvileg újrahasznosítják a kapszulákat (mi is mindig leadjuk), remélem így is történik

-sokkal gyorsabb, 1 perc alatt bemelegszik a gép, és már jön is a kávé

-viszont kevésbé intenzív az ízélmény

-és ha megrendeled, ingyen szállítják + ingyen elviszik a használt kapszulákat, de várni kell mindig 2-3 napot, mire megérkezik

-vannak kompatibilis kapszulák, amit a boltban leemelsz a polcról, de ezek sokszor műanyagok, környezetszennyezőek.


A többi kávégépről nem tudok véleményt mondani (Tchibo, Dolce Gusto), de pl. a Nespressonál most is van olyan akció (nagyon gyakran van), hogy ha veszel 200-300 db kapszulát, 1 Ft-ért adják a kávégépet.

2020. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy (nem kapszulás) eszpresszógépem, jobban szeretem az igazi olasz eszpresszót amiben nincs sok víz, mint a más fajta kávékat. Nekem annyira nem jönnek be a kapszulás kávék, frissen őrölt kávébabból finomabb szerintem.

Néha a kotyogóst is használom, a célnak nagyon jól megfelel de nekem más az élmény. Nekem megérte beruházni egy gépre, de ha valaki nem nagy kávéimádó annak szerintem nem feltétlenül.

2020. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Világ életemben kotyogós (Seherezádé) főzőben készült kávét ittam, ezt szoktam meg, ezt szerettem.

Aztán kaptam egy használt Nespresso kapszulás gépet ingyen, gondoltam kipróbálom. Vettem hozzá többféle kapszulát, ízben, aromában és márkában is különbözőeket, de nem jött be egyik sem. Már azon gondolkoztam, hogy kidobom a francba az egészet, amikor találtam hozzá újratölthető kapszulákat a neten.

Adtam még egy esélyt a technikának és bejött. Ugyanaz a kávé a kapszulásban főzve sokkal jobb ízt, zamatot adott, mint a kotyogósban.

A speciális kávék, mint pl a Frei római mogyoró, meg klasszisokkal jobb lett kapszulással főzve.

Azóta szinte teljesen áttértem a kapszulásra. Kellemesebb íz, krémesebb állag, ugyanannyi kávét használ mint a kotyogós és töltéssel együtt kb 2 perc alatt kész a kávé.

2020. dec. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%

"Intenzívebb ízélmény" = Oda van égve, mint a sz*r


Kotyogóssal lehet jó kávét főzni, de az emberek 99%-a nem tudja, hogyan.


(Forró vizet töltesz a tartályba, max a szelep alá töltöd, a kávét nem nyomogatod be a szűrőbe, nem nagy lángon csinálod)


Szarvasival lehetetlen jó kávét főzni, de abban kiváló, hogy bármit raksz bele a Zimmer Feri féle fele föld/fele kávétól a Blue Mountain kávéig, ugyanazt a (sz*r) végeredményt kapod.


Sajnos amíg az emberek nem tudják, hogy milyen a jó, addig képesek a szarvasit és társait is jónak tekinteni. Természetesen ez ízlés kérdése, ugyanúgy van igény a 100 ft-os sörre, mint az 1000 ft-os kézművesre.

2020. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
#7 na megjött az ügyeletes okoskodó sznob idióta is, aki szerint ami olcsó az csak szar lehet, akinek mégis ízlik, az hülye...
2020. dec. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Azt csak te tudod, hogy neked megéri e. Nekem megérte, de én nagy kávé függő vagyok, van cold brew csepegtetom, french press-em is a kotyogós és a Jura automata mellett. Mindegyik másért jó, mindegyiket másért szeretem. Mondjuk a Jura az, ami napi használatban van, vele indul és végződik minden napom. Kapszulás gépem nem volt és nem is lesz. Kaveparnas volt, azt is szerettem. De a frissen darált, frissen lefőzött kávé nem hasonlítható semmihez.
2020. dec. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"#7 na megjött az ügyeletes okoskodó sznob idióta is, aki szerint ami olcsó az csak szar lehet, akinek mégis ízlik, az hülye..."


Egy 40000 Ft-os sima karos presszógépet használok Dallmayr kávéval, nem gondolom, hogy olyan nagy sznobság lenne. Illetve amit írtam, ugyanúgy fenttartom. Egy 5000 ft-os kotyogóssal lehet kiváló kávét készíteni megfelelő technikával.


Természetesen minden ilyen dolog ízlés kérdése.

2020. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!