Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 2-3 naponta egy zacskós leves...

2-3 naponta egy zacskós leves káros?

Figyelt kérdés
Kissé rákaptam az elmúlt hetekben, hónapokban.
2021. jan. 3. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Minden feldolgozott élelmiszer káros, nem fogsz tőle azonnal meghalni, vagy rosszul lenni, de rossz hatással van a szervezetre.
2021. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem
2021. jan. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
95%
Mihez képest? Nyilván jobb, ha kerülöd az ilyeneket messziről, de valószínűleg nem lesz kimutatható hatása rövidebb távon.
2021. jan. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Ezeknek az instant leveseknek kb az egyetlen és mindenképp a legfőbb hibájuk, hogy nagyon sok bennük a só. Ha nincs olyan egészségügyi problémád, ami miatt kerülnöd kellene a sót, akkor nem mondanám károsnak, de az egészségestől is messze van.

A kérdés tényleg az, hogy mihez képest egészséges-e, de röviden, ha nem kell kifejezetten kerülnöd a sót, akkor az egészséges étrend része lehet akár heti többször is.

2021. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem káros.
2021. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Semmi bajod nem lesz tőle.


Bár én is simán ehetnék egy zacskós/bögrés levest amikor azonnal forró italra (ami nem tea) vágyok, de gluténérzékenyként sajna nem opció :( Pedig úgy imádtam a bögrés krémleveseket telente.

2021. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom hogy milyen levest eszel, de a legfobb problema (peldaul a Vifon leveseknel) az az MSG tartalom (mononatrium glutamat). Ha sokat fogyasztasz belole akkor stimulalni fogja az agysejtjeidet es tapasztalhatsz fejfajast, izzadast, zsibbadast.

En is szeretem a tesztas levest, tudom, milyen finom, de probalj meg vele csinjan banni :)

2021. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
# akkor gondolom a paradicsomtól, sajtótól,marhahústól, halaktól, vegetától, májkrémtől, az összes chipstől is rosszul vagy , ugyanis ugyanaz a nátrium -glutamát van ezekben is , meg még sok másban ,mint a zacskós levesben :D ez a nátrium -glutamát érzékenység egy fóbia, nem valós betegség .
2021. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez inkabb egy ugymond mellekhatas, ami akkor jelentkezik, ha tultolod ezeket az eteleket, semmifele fobia vagy betegseg nem fog kialakulni :) en csak a tenyeket irom le, mivel ezt tanulom.
2021. jan. 5. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!