Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg lehet valaki allergiás...

Tényleg lehet valaki allergiás az ananászra?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm mondta, hogy nem tudja meginni a levét, mert allergiás az ananászra és kicsípi a száját és viszket tőle. Ugyanez a kivivel is, nem eszik belőle csak nagyon keveset, vagy egyáltalán nem, mert szerinte csípi a nyelvét és fáj. Ilyen létezik? Szerintem csak válogatós, mert még erről nem hallottam.
2021. febr. 15. 13:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és még banánt sem eszik mert hogy bedagad tőle a nyelve, nekem ez fura
2021. febr. 15. 13:12
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Bármire lehet az ember allergiás.
2021. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Igen
2021. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én allergiás vagyok a meggyre, és a cseresznyére. Elég ha megfogom, kimagozom. Meg sem kell ennem. AMint érintkezik a bőrömmel, rögtön kiütésem lesz, és úgy nézek ki mint aki bárányhímlós. Véresre vakarom magam a viszketés miatt. Volt rá példa, hogy ettem sütit, de volt benne meggy. Fél órával később már mentem a dokihoz kenőcsért. Azóta nagyon figyelek.
2021. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pl az ananászra vagyok allergiás, banán kivi jöhet.


Nálam csalánkiütés lesz a bőrömön tőle.

2021. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Olyan is van, hogy keresztallergia. Sok pollenallergáis allergiával reagál különböző gyümölcsökre, de olyan is van, aki ténylegesen az adott gyümölcsre allergiás. Nekem is viszket a szám és kapar a torkom a banántól meg a kivitől.
2021. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Persze, hogy van, aki allergiás bármire is.


De a barátnőd "ananászallergiája" nem allergia. Rengeteg a savtartalma ennek a gyümölcsnek, én is nagyon szeretem, de nekem is kimarja a számat, mert savas.

2021. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Legyen ez tanulság a számodra, hogy attól, hogy te valamiről még nem hallottál, attól az még lehetséges.


[link]


[link]

2021. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ettél már ananászt tudhatod, hogy van benne valami anyag ami marja a nyelved amikor eszed. Na erre simán lehet valaki allergiás. Kivi dettó. A banán allergia már ritkább meg nem ilyen tüneteket produkál, de az is előfordul.
2021. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

A déli gyümölcs amúgy is agresszív, pl a billenyűzet műantagjába is beleeszi magát, meg a fogzománcba is.


Mint mondták, tényleg elkezdi marni a szád belül.

2021. febr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!