Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A vegánok étkezésnél a karbont...

A vegánok étkezésnél a karbonterhelést is beleszámítják? Több lenn

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy a termék kiválasztásakor nézik, hogy honnan származik (minél közelebbről, annál kisebb a karbonterhelés), illetve gyümölcsök, zöldségek esetén szezonálisat választanak?

#vegán #karbonterhelés #szezonális gyümölcsök #szezonális zöldségek
2021. márc. 24. 13:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem ez az állatjogi mozgalom kicsit visszás, mert szerintem számos olyan vegánoknak készült termék van, ami miatt a termőföldek elveszik a vadon élő állatok életterét"

Egy egészségtudatos vegán tudod mit eszik? Hülvelyeseket, zöldségeket, gyümölcsöket, olajos magvakat. Milyen termékre gondolsz? Ha a tofura, akkor az nem jó, mert a szója nagyrésze állati takarmány, tehát az megint a húsipar hibája.

2021. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Egyébként kicsit az avokádóra is gondoltam, csak azért mert pl az tipikusan egy AIP-os diétás termék - nekem meg túl sok választásom sajnos nincs, de találtam olyan nyugat-európai termelőket, akiktől lehet rendelni.

De pl inkább nagytételben látom a boltokban messzeföldről.

2021. márc. 24. 14:07
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Értelek és ismerek olyan vegánt, aki az avokádót kerüli. Csak azt ne felejtsük el, hogy az avokádó nem egy kimondottan vegánoknak készülő étel. Nagyon sok vegyes étkű is eszi. Tehát nem a legjobb példa.
2021. márc. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
51%
Én kb. 13 éve vagyok vegán, de még sosem ettem avokádót. 🤷🏻‍♀️
2021. márc. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért merül fel mindig az avokádó. Valamiről lemaradtam? Csakis vegánok esznek avokádót? Minden vegán kötelezően eszik avokádót? Vagy mi van az avokádóval?? :D
2021. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
51%
15, mert ebbe tudnak belekötni.
2021. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Ez alatt a kérdés alatt senki nem kötekedett rajtad kívül (16-os)...


Azért hoztam szóba az avokádót, mert pl vannak vegán barátaim ők szeretik nagyon, viszonylag sokat is esznek. Én is eszem az AIP diétám miatt. Csak eszembe jutott.

2021. márc. 24. 15:41
 18/29 A kérdező kommentje:
De az olyan kis provokátorokat, mint a 16-os azokat jelentem egyből.
2021. márc. 24. 15:41
 19/29 anonim ***** válasza:
77%

Sok vegán figyel erre, de persze nem mindenki. Vegánként sem nehezebb környezettudatosan élni, mint nem vegánként. Ugyanazon irányelvek alapján kell vásárolni. Az agyoncsomagolt dolgokat, műanyagokat, felesleges termékeket a vegánok is ki tudják kerülni. Ahogy a messziről szállított, feldolgozott ételeket is. A mai boltok kínálata mellett egyáltalán nem nehéz változatos növényi étrendet tartani, még egzotikus termékek (avokádó, déli gyümölcsök, stb.) nélkül sem. De van, aki szereti ezeket, és néha vagy gyakran megveszi, vegánságtól függetlenül. Ahogy az első írta, nem mindig könnyű megítélni, hogy melyik ételek környezettudatosabbak, mert rengeteg tényező határozza meg. A termelés helye, feldolgozás módja, csomagolás előállítása, szállítás, csomagolás szemét termelése, stb.

Nincsenek csak vegánokra vonatkozó környezetvédelmi praktikák.

2021. márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!:)
2021. márc. 24. 18:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!