Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A vegánok étkezésnél a karbont...

A vegánok étkezésnél a karbonterhelést is beleszámítják? Több lenn

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy a termék kiválasztásakor nézik, hogy honnan származik (minél közelebbről, annál kisebb a karbonterhelés), illetve gyümölcsök, zöldségek esetén szezonálisat választanak?

#vegán #karbonterhelés #szezonális gyümölcsök #szezonális zöldségek
2021. márc. 24. 13:26
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
65%
Engem , mivel én alapvetően állatok jóléte/sorsa miatt nem vagyok húspárti, nem ez érdekel. Tudod, nem lehet emiatt szerintem senkit elítélni. Van, aki pl. rengeteg húst eszik, mellette nagymotoros dízelautó, nagyméretű de korszerűtlen(pl. gázfűtéses) ház dukál. Van aki pedig tömegközlekedik, relatíve kis ingatlanban lakik, nem egyszerű a dolog, de a 3-as kommentelő a lényeg szerintem.
2021. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
A kérdés alatt senki nem ítélkezett, nem tudom miket beszélsz de ok, ha te mondod.
2021. márc. 24. 20:06
 23/29 anonim ***** válasza:
37%
A veganizmus egy állatjogi mozgalom, így ez nem a környezetvédelemről szól elsősorban, de sok vegán környezetvédő is. Gondolj bele, aki az állatokra érzékeny, azt nem sok választja el, hogy a természetre is érzékeny legyen. Így sok vegán figyel erre, de sokan veszik az avokádót, banánt, kesudiót, ezeknek mind nagy a környezeti terhelése ha itthon vesszük. Én majdnem vegán vagyok, és nagyrészben figyelek ezekre a dolgokra. Egyébként a WWF szerint egy vegetáriánusnak kisebb az öko lábnyoma, mint egy vegánnak. Ajánlom mindenki töltse ki a WWF ökológiai lábnyom tesztjét :)
2021. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

23, ez jó ötlet. :) Valamelyik adón, amúgy összehasonlították a héten különböző ételek karbonterheleset, sajnos nem jegyeztem meg a műsor nevét, de ha megtalálom, akkor belinkelem.


Amúgy nem tudkm, hogy ki pontozott le mindenkit, de kössz, h beleronditasz. :/

2021. márc. 26. 12:33
 25/29 anonim ***** válasza:
82%

"Egyébként a WWF szerint egy vegetáriánusnak kisebb az öko lábnyoma, mint egy vegánnak."

Ezt mi alapján lehet kijelenteni? Szerintem ez egy eléggé kisarkított statisztika. Attól, hogy valaki vegán, nem feltétlenül eszik több déli gyümölcsöt, avokádót, kesudiót, mint egy vegetáriánus, aki ugyebár sajtot és tojást eszik.

2021. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
47%
Többféle tanulmány, és számítás van, a WWF-nek épp ez jött ki, nem tudom... Biztos van cikk az ellenkezőjére is. Elvileg az egész attól is függ, hogy milyen országban élő vegáról/vegánról beszélünk. Van olyan tanulmány is, mely szerint a tengerparti országok esetében a legkisebb karbonsemlegességű étrend, ha a fehérjéket tengeri herkentyűkből fedezik az ott élő emberek. Én nem állítottam semmit, de kitöltöttem már párszor a WWF öko lábnyom tesztet, és abban ez van, hogy a vega környezetbarátabb szerintük. Annyira nem mélyedtem bele, nekem a vegetarianizmus etikai okokból fontos.
2021. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
67%
Értelek, csak nem világos, hogy ha én vegánként idényzöldségeket eszek, itthon termesztett hüvelyesekkel, helyi pékség tk kenyerével, akkor hogy a jó égben lehet nagyobb az öko lábnyomom, mint egy vegetáriánusnak, aki tejterméket és tojást is fogyaszt és vegaként semmi nem indokolja, hogy ő ne vásároljon mellette avokádót és kesudiót.
2021. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
47%
Azért mrt gondolom nem téged vettek alapul a számításnál, hanem egy átlag vegánt, ezzel nem bántani akarom a vegánokat, én is az voltam. Szóval érted... egy átlag vegán tömi magába a bolygó másik feléről érkező dolgokat (nori lap, avokádó, kesu, chia mag, banán, mit tudom én...), de egy helyben termelt tojás ehhez képest kevesebb mondjuk.
2021. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
77%
Oké, de egy átlag vegetáriánus nem eszi ezeket? Még a húsevők nagy része is eszik banánt, nem csak a vegák meg a vegánok.
2021. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!