Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az a tejeskávé?

Mi az a tejeskávé?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hülye, kifejteném.


Sokszor olvasom, akár itt, akár más fórumokon, hogy tejeskávét emlegetnek. Először azt hittem, hogy az ilyen Mizo féle (mint a kakaó meg karamellás cucc) tejeskávéra gondolnak, de aztán gyanúsan sok helyen olvastam, és sokan hozzátették, hogy anélkül nem tudnak felkelni, tehát lejött, hogy ez nem bolti dobozos kávé.


Ti mit hívtok tejeskávénak?


2021. ápr. 9. 15:39
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Nem szoktam reggelente kávézni, így nem értem az egészet.


Nekem a tejeskávé az egy nagy pohárban, nagyon feltejezett, mellőzhető koffeintartalmú ital. Pl. amit Frei kávézóban lehet inni.


Ha egy normális csésze kávéról van szó, amihez öntünk tejet, akkor nem értem, miért tejeskávé a neve, mert vannak, aki annyi cukrot, ill. édesítőt tesznek bele, mint tejet (vagy tejszínt), mégsem tejes-cukros kávénak mondják.

2021. ápr. 9. 15:56
 12/30 anonim ***** válasza:
69%
6-osnak: (4-es vagyok) a te is olyan buta lehetsz mint a kérdező, te majom
2021. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

"latte-tól a macchiato-ig"


Na de épp ez az! A latte, macchiato, cappuccino, ezek mind tudom, hogy mik, mert pontos a definíciójuk. Azt hittem, a tejeskávé is ilyen, hogy konkrétan mennyi tejhez mennyi kávé.

2021. ápr. 9. 15:58
 14/30 A kérdező kommentje:

"Amennyi jól esik/megfelel az ízlésednek."


És ha csak ilyen egyadagos pici tejszínt öntök bele? Az tejeskávé lesz, vagy csak simán kávé, amit tejszínnel iszok?

2021. ápr. 9. 16:00
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy értsd: ez kb olyan, mintha a vajaskenyér pontos arányait kérdeznéd. Nekem a tejeskávé háromdecis bögrében egy presszókávé + tej peremig.
2021. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
90%

"És ha csak ilyen egyadagos pici tejszínt öntök bele?"


Akkor tejszínes kávét iszol.

2021. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
38%

azt sem tudod miről beszélsz 16-oska...

neked kéne inkább elbújni, vissza oda, ahonnan jöttél, a barlangodba.

2021. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
90%
2021. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
92%
Tisztelt Kérdező! Ha az igazi, hagyományos magyar tejeskávéra gondolsz akkor pontosan jól írod a #12-es kommentedben. Igen a hagyományos értelemben régen elnevezett tejes kávé az igazából kávés tej volt, koffein nélkül, és elsősorban gyermekek de felnőttek is fogyasztották reggelire például kakaó helyett.
2021. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Azért a vajaskenyérben nincsenek nagy eltérések, nem esszük centis vajjal a kenyeret.


De akkor értem, köszönöm, a tejeskávé gyűjtőnév, nem pedig egzakt.

2021. ápr. 9. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!